Музиканти під час виступу спілкуються на невербальному рівні – вчені

Саме ця здатність вважається обов’язковою умовою успішності колективу. Для підтвердження цього висновку канадські фахівці вдалися до цікавого експерименту.

У ньому брало участь професійне тріо, в якому були скрипаль, піаніст і віолончеліст. В результаті, вчені прийшли до несподіваного висновку про те, що музиканти під час виступу спілкуються на невербальним рівні.

Музиканти під час тесту по черзі виконували за шість різних композицій. Кожну з них потрібно було програти двічі. Один раз – звичайно. Інший – емоційно.

Вчені припустили, що емоції, коли вони білі виражені, допомагають музикантам в синхронізації свого виконання і більш якісного відтворення музики.

Як виявилося, найбільш ефективними виявилися емоції, що виражаються на обличчях.

Не виключено, що принципи цього невербального спілкування можуть бути використані при вивченні емоційного аспекту, наприклад, у звичайній командній роботі.

Проте вже з’єднання явилися і критики підсумків цього експерименту. Зокрема, важко собі уявити, щоб музиканти величезного і відомого на весь світ класичного симфонічного оркестру постійно кивали головами один одному і широко посміхалися. Проте їх виконання бездоганно.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh