Право

Ми вибудували систему, яка дозволяє своєчасно надавати медичну допомогу українським захисникам, – генерал СБУ Людмила Шугалей

Упродовж повномасштабної війни Військово-медичне управління Служби безпеки України у співпраці з іншими закладами охорони здоров’я вибудували ефективну систему взаємодії та єдиний медичний простір, які дозволяють своєчасно надавати медичну допомогу українським захисникам.

Про це розповіла начальниця ВМУ СБУ, генерал-майор медичної служби Людмила Шугалей у своєму виступі на форумі «Жіноче лідерство під час війни».

«Наше головне завдання – це лікування бійців. Ми одразу були залучені до Сил оборони і разом із закладами охорони здоров’я ЗСУ, МОЗ, Академії медичних наук надаємо допомогу бійцям: не тільки співробітникам СБУ, а й ЗСУ. Логістику налагодили дуже швидко на всіх етапах евакуації наших поранених. Плідно співпрацюємо з Міноборони. Усе це дає можливість вчасно надати медичну допомогу нашим воїнам, врятувати і повернути їх до життя», – зазначила Людмила Шугалей.

Зокрема, медики ВМУ зустрічають санітарні поїзди, займаються лікуванням і реабілітацією поранених у шпиталях та працюють у прифронтових регіонах.

«Наш колектив вважає, що всі бійці, які перебувають у нас на лікуванні, – це Герої. І ми робимо все можливе, щоб повернути їх до життя», – підкреслює Людмила Шугалей.

Також, на її думку, під час війни українські жінки продемонстрували великий потенціал у всіх сферах життєдіяльності та оборони держави. «Вони змогли перебудуватися, згуртуватися і разом з чоловіками пліч-о-пліч на полі бою і в тилу виконувати дуже важливі завдання», – додала Людмила Шугалей.

Очільниця ВМУ розповіла, як медики спецслужби завчасно готувалися до різних сценаріїв війни.

«І для мене особисто, і для Служби безпеки війна почалася в 2014 році. І саме військовослужбовці СБУ, на жаль, були серед перших загиблих. Вже у той момент ми відпрацьовували різні сценарії розвитку подій. І що стосується саме медицини, ми зробили у 2015 році: перенаправили фокус військово-цивільної медицини на військово-тактичну», – зазначила керівниця ВМУ.

І вже тоді курси такмеду були запроваджені для всіх співробітників спецслужби та включені до навчальних програм у Національній академії СБУ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України