Авторські статті

Ми ніколи не залишимо тих, хто пліч-о-пліч з нами бореться проти режиму

Увечері 16 лютого 2014 року на сайті Генеральної прокуратури України з’явилося повідомлення очільника відомства про набрання юридичної ваги закону “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”. Цей документ передбачає закриття відповідних кримінальних проваджень, а також звільнення від адміністративної відповідальности осіб, до яких застосовано адміністративний арешт.

Появі відповідного повідомлення передувала зустріч лідерів ВО “Свобода” та ВО “Батьківщина” з Генеральним прокурором Віктором Пшонкою. Коментуючи результат зустрічі, Голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок зазначив, що набрання чинности закону для подальшого протистояння –дуже важливий факт. “Бо люди мають розуміти: в боротьбі за справедливість, честь і волю ми нікого не залишаємо”, – зауважив очільник націоналістів.

“Близько 5 годин ми провели в кабінеті Генерального прокурора Віктора Пшонки, де обговорювали питання щодо закриття усіх кримінальних справ стосовно протестувальників і виконання закону про декриміналізацію. Урешті-решт вдалося вийти на те, що на сайті ГПУ з’явилося повідомлення Генпрокурора, яке базується на відповідних заявах міністра внутрішніх справ і Голови Служби безпеки України щодо підтвердження факту здійснення опозицією всіх необхідних кроків для набрання чинности відповідного закону. Як наслідок – за кілька годин, із початком доби 17 лютого документ вступає в дію, і всі кримінальні провадження, які було відкрито проти учасників і активістів Майдану упродовж кількох місяців, буде закрито. Можна констатувати, що “дорожня карта”, яку було прописано в законі, виконано. Опозиція виконала ті кроки, які мала зробити. Відповідно, влада повідомленням щодо закриття кримінальних справ вчинила так само.

Відбувся дуже важливий процес – ми підтверджуємо своїми діями, що своїх активістів не залишаємо в біді. Тих, хто пліч-о-пліч із нами йде на боротьбу з режимом, завжди буде захищено. У нашому подальшому протистоянні – це дуже важливий факт. Бо люди мають розуміти: в боротьбі за справедливість, честь і волю ми нікого не залишаємо. Також цей крок є відповіддю багатьом скептикам, які говорять про те, що не потрібно вести жодних переговорів. Адже навіть коли два війська борються один проти одного – рано чи пізно вони зупиняються і виходять на перемовини”, – заявив Олег Тягнибок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.