Авторські статті

Ми можемо жити в новій Україні, в яку дозволив нам повірити Майдан

Протягом останніх трьох місяців Україна пережила ще один ключовий етап своєї історії. І саме ці три місяці показали, скільки скелетів у шафах кожного з нас, і скільки бруду накопичилося не лише за часи незалежності, а й за останні кілька десятків років. Без сумніву, попереду ще чимало роботи, але саме Майдан довзолив нам повірити у те, що зміни можливі. І в першу чергу вони можливі персонально для кожного з нас. Ми пропонуємо вам перелік нових правил, які можуть стати орієнтиром для побудови і життя нової країни.

1) Не давати і не брати хабарі

Риба гниє з голови, а в нашому випадку – країна гнила, починаючи з кожного з нас. Цукерки лікарям, коньяки за швидке виготовлення документів, пухкі конверти за прийняття на важливу посаду, фраза “ну, ти ж знаєш, що треба зробити” – все це підживлювало колосальну систему корупції, яка починалася з маленького села і закінчувалась Межигір’ям. Не буде пропозиції – не буде і попиту на хабарі. Почніть будувати Європу персонально біля себе – припиніть підживлювати піраміду корупції. Це не страшно.

2) Не красти

Важко втриматись від спокуси підправити документи та списати з бюджету компанії трошки менше, а собі в кишеню покласти трошки більше. Особливо, коли на тебе вдома очікує сім’я. Треба навчитись систематично вивітрювати з голови дурні звички родом з СРСР: брати те, що вам не належить або погано лежить будь-де – на роботі, на вулиці чи деінде. Ви крадете не у когось нереального – ви обкрадаєте в першу чергу самого себе – бо жити ж тут вам. Кожного разу, коли у вас виникатиме таке бажання – погляньте на себе у дзеркало і побачте там Януковича.

3) Поважати інших

Мирне співіснування неможливе без поваги, і саме воно стане запорукою економічного успіху. Лише коли ми навчимося поважати інших людей – незалежно від того, якою мовою вони розмовляють, якої вони нації, віросповідання, орієнтації чи яку музику слухають і яких політиків підтримують – лише тоді зможе початися справді мирне життя. Просто прийміть те, що хтось не такий, як ви – і стане набагато легше, повірте. Наша різноманітність і робить нас сильними.

4) Допомагати

Вбивайте вірус байдужості всередині себе. Не бійтесь підняти людину, яка впала посеред вулиці чи загубилась в чужому районі. Це не соромно, це навпаки – дуже приємно! Щира посмішка та слово “дякую” мотивує краще всіх нагород та премій. Ну і рано чи пізно може трапитись так, що допомога буде потрібна вже вам – ви б не хотіли залишитись на самоті, правда?

5) Тримати чистоту

Чомусь, як тільки ми потрапляємо закордон, у нас вмикається режим “Європи” – ми припиняємо смітити та порушувати правила. Чому б не спробувати тримати цей режим в увімкненому стані – постійно і вдома? Це дуже просто: ніж жалітись на те, який срач біля вашого будинку, припиніть кидати недопалки та обгортки будь-де. Не бійтесь поширювати цей приклад на оточуючих, якщо бачите, що хтось навіть не думає про те, де викидувати сміття. В Україні є прекрасні ініціативи – наприклад, “Зробимо Україну чистою” – їм потрібна ваша підтримка.

6) Самоорганізовуватись

“Хата скраю” – це архаїзм та девіз старої України. Гаслом нової України має стати самоорганізація. Якщо ви не вірите – подивіться відео з Майдану і зрозумійте, що насправді це дуже легко – навіть коли вас 10, 500 чи тисячі. Ведіть діалог з сусідами – відстоюйте права своїх будинків. Розмовляйте з колегами та розвивайте робочі колективи. Одна людина здатна зробити багато чого, а група самоорганізованих людей – ще більше і ще краще. Попросіть допомоги, зорганізуйтесь з тими, хто солідарний з вами – і ви зможете вирішити будь-яку проблему.

7) Брати відповідальність

Настав час розширити коло відповідальності трохи далі, ніж ви звикли до цього. Потрібно прийняти цю думку до уваги: лише ви несете відповідальність за власне життя та за власний успіх, і ніхто інший! Ваша відповідальність – це і чистота в місті, і депутати, яких ви обираєте, щоб представляти ваші інтереси. Не бійтесь брати відповідальність за свою роботу, свої обіцянки та своїх близьких: це додає наснаги, сил та впевненості у діях. Це – фундамент вашого існування.

8) Не боятись

Це – саме те, з чого починається нова Україна. Люди почали усвідомлювати, що страх – це єдина перепона до кращого життя. І Небесна сотня поклала свої життя саме за те, щоб ми змогли жити у країні без страху. Щоб ми не боялись гуляти містами, відстоювати свої права, ловити злодіїв та вільно висловлювати свою думку. Свобода – це перша сходинка до змін. Лише будучи фізично, морально і духовно вільними, ми зможемо втілити у життя всі ті мрії, про які думаємо кожного дня.

9) Не чекати

Досить чекати, що хтось прийде і зробить порядок біля вашого будинку. Досить чекати, що держава в обличчі чиновників чи влади дасть вам роботу чи вирішить проблеми. Найбільш незадоволені життям – це ті, хто скиглить і чекає, що хтось зробить все за нього. Вставайте і дійте! Лише від вас залежить, наскільки хорошим буде ваше життя.

10) Розширювати кругозір

Час вийти на світло із печер своїх стереотипів. Час позбутися міфів, які весь час насаджують вам політики чи ЗМІ – лише так ви знайдете справжню істину. Не судіть про те, чого ви не знаєте чи не бачили. Подорожуйте – починайте з найкращих куточків своєї області і закінчуйте найкращими місцями України та світу. Виділяйте на це час і гроші. Читайте книги та знайомтесь з новими людьми. Відкрийте себе для світу, і він відкриє всю свою неймовірність для вас.

Лише вам під силу зробити це все. Успіхів

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

7 коментарів

 1. “…Лише коли ми навчимося поважати інших людей – незалежно від того, якою мовою вони розмовляють, якої вони нації, віросповідання, орієнтації чи яку музику слухають і яких політиків підтримують…” Отже, читаймо поміж рядків, – прийміть як належне, що українська нація має лише поважати інших, сама ж вона права на повагу не має. Нація, представників якої в Україні 77 відсотків, змушена підлаштовуватися під чужу мову, в телерадіоефірі української мови заледве 10-15 відсотків, засилля російськомовних кінофільмів, російськомовні чиновники в установах безкарно впроваджують російськомовне ж діловодство, “рускоговорящіє” громадяни не тільки не бажають вивчити українську (державну!), але й відкрито зневажають її, тепер влада офіційно дозволила чиновникам не знати державної мови й на засіданнях кабміну, наприклад, послуговуватисмя російською – ба більше, прем’єр, спілкуючись з ними, запобігливо переходить на російську (фактично скасувавши вимоги Конституції щодо цього). Тепер вродилася нова мода – українські телеканали впроваджують російську – для рускоязичних. Тобто, фактично Україну поділили на дві частини, одна з яких володіє двома мовами, інша ж – української не знає, і НІКОЛИ ЗНАТИ НЕ БУДЕ, бо така установка влади. Це називається – поважати інших? Це називається, що в Україні вродився свій власний “старший брат”, якого тепер і вимагається поважати й ублажати. До “рускоговорящіх” (ніхто не знає, що сей термін означає, бо ми, українці, всі рускоговорящіє, всі знаємо російську і можемо вільно нею спілкуватися). Але мова – не тільки засіб спілкування. Не знати мови народу, серед якого живеш – це значить не поважати той народ. Отже, ми вас поважаємо, доведіть, що й ви поважаєте нас.

  1. Повністю підтримую слова автора. Питання мови завжди використовувалося як карта в Україні. Сьогоднішні преференції і задобрювання російськомовних деколи перегинають палицю. Має бути чітка державна позиція щодо мови. Мова – це єдине, що вирізняє нас від інших. Її потрібно не лише знати, але і відстоювати. Ніде у світі нема такого покруча як “російськомовний українець”,”франкомовний німець” чи “англомовний француз” і т.д., який ж до того вимагає ефіру, преси, школи…. Це що – “ні те” , “ні інше”? Чи “ніщо”? Українців сьогодні, після Майдану, знає весь світ! Наш гімн звучав чи не в усіх країнах світу, кольори прапора впізнають навіть у віддалених куточках планети, то ж мову такого славного нескореного народу гріх не знати. Будьте Українцями, вичавіть з себе комплекс меншовартості і Україна і всі ми лише здобудемо, а не втратимо!

 2. Неужели мы все позволим слить Майдан, как власть слила Крым и Украину? Господи неужели украинцы действительно такие бесхребетные, беспринципные и трусливые. Кучка каких-то ….всего пусть 10 тысяч уродов, а нас пусть 20 млн дееспособных. Чего трястиь и позволять им выкручивать нам руки?

 3. Даже при Януковичу не так страшно было писать комментарий. Народу стало ясно кто расстреливал “Небесну Сотню” на майдане. Теперь не странно, что никто не осужден с ПР вместе с Януковичем. Почему сдан Крым. Слава Украине… Слава Героям!

 4. Неужели кто-то ещё не понял, что произошло?
  Это Юлька начала президентскую кампанию.
  Правый сектор был ей нужен, чтобы вытащить её из тюрьмы.
  Теперь он ей мешает.
  Следующим шагом будет поголовное уничтожение правого сектора, если он будет мешать ей идти в президенты. А разоружение мятежников, либо их полное уничтожение, в случае их неповиновения, будет отличным пиар-ходом в президентской гонке.
  Так что скоро правый сектор исчезнет с горизонта. Либо затихнет, либо будет уничтожен.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.