Економіка

МВФ прогнозує падіння українського ВВП цього року на рівні 10%

Міжнародний валютний фонд станом на 7 березня прогнозує падіння ВВП України у 2022 році внаслідок збройної агресії росії за умови її якнайшвидшого завершення на рівні 10%, зростання інфляції прогнозується до 20%.

«Цього року на економіку чекає глибока рецесія… Існує велика невизначеність щодо базового сценарію, але, як мінімум, персонал (МВФ) очікує погіршення перспектив зростання щонайменше на 13,5 процентних пункти порівняно з довоєнним базовим сценарієм: з падінням випуску на 10%, якщо допустити якнайшвидше завершення війни та значну донорську підтримку», – йдеться у матеріалах Фонду до екстреного фінансування України на $1,4 млрд.

Згідно з документами, оприлюдненими МВФ у понеділок, очікується, що внутрішній попит різко скоротиться в міру продовження війни, при цьому споживання буде обмежено базовими потребами у зв’язку з переміщенням населення, перебоями у постачаннях, руйнуванням інфраструктури та винятковою невизначеністю.

Фонд додає, що імпорт буде значно скорочено, як і експорт, оскільки закрито морські порти та аеропорти, на які припадало 50% всього експорту.

МВФ у своїх обґрунтуваннях наводить дані 2014-2015 року, коли Росія вперше вторглася на схід України та анексувала Крим, тоді ВВП упав відповідно на 6,6% і трохи менше 10%, проте вторгнення не було повномасштабним та таким руйнівним.

МВФ нагадує, що дані про скорочення реального ВВП під час війни (Ірак, Ліван, Сирія, Ємен) показують, що щорічне скорочення виробництва може, зрештою, бути набагато вищим – у діапазоні 25–35%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.