Про різноманітність систем кондиціювання можна говорити вічно. Щорічно на споживчому ринку з’являються нові, все більш ефективні та економічні агрегати від світових виробників. Складно розділити всі ці пристрої на групи, ґрунтуючись лише на технічні параметри. Кожна модель унікальна й неповторна, і тільки ставши її власником, можна гідно оцінити всі переваги та можливості. На даний момент найбільш затребуваними та продуктивними є системи на кілька кімнат, широко використовувані в багатокімнатних будівлях офісного та адміністративного типу.
У чому особливість
Кондиціонер мульти спліт система – це багатофункціональне кліматичне обладнання, здатне обслужити одночасно кілька приміщень. У його конструкцію включений один зовнішній блок і декілька внутрішніх. Більшість виробників випускають системи на 5-6 кімнат. Максимальна кількість блоків – 8.
Головним компонентом кліматичного комплексу є зовнішній блок. Його встановлюють на дах, фасад будівлі або в інше місце, де його зручно буде обслуговувати. Далі до зовнішнього блоку підключаються внутрішні блоки за допомогою фреонової траси. Монтаж кондиціонера досить простий завдяки малим діаметрам фреонопроводів. Однак критеріїв до проектування комплексу багато. Як виглядають кондиціонери мульти спліт, ви дізнаєтеся на сайті компанії “Рівне-кондиціонер”, яка є офіційним постачальником систем в Рівненській області.
До зовнішнього блоку можна підключати блоки різних модифікацій (консольні, настінні, колонні, касетні). Наприклад, вам потрібна мульти спліт на 3 кімнати в офіс. У приймальні ви хочете встановити потужний касетний блок, а в кабінетах бухгалтера та директора – по одному настінному блоку. Це реально, адже ефективність кліматичного комплексу не залежить від типу встановленого блоку та його потужності.
Переваги
Переваг у мультифункціональної системи досить багато:
- Незалежність режимів роботи внутрішніх блоків. Кожен окремий блок може працювати в тому температурному режимі, який ви виставили.
- Автономність компонентів системи. Можна підключати до 8 блоків різних типів і характеристик.
- Не потрібно псувати фасад будівлі, адже зовнішній блок всього один.
- Більш просте сервісне обслуговування комплексу (в порівнянні з кількома спліт системами).
- Висока функціональність. Деякі комплекси здатні замінити систему вентиляції, зволожувач повітря, іонізатор і ароматизатор.
- Канальні моделі блоків здатні працювати спільно з системами вентиляції.
- Вартість кондиціонера нижче в порівнянні з декількома окремими системами. Купівля 3 спліт систем в рази дорожче, ніж придбання 1 мульти спліт.
Недоліки
Як і будь-яка техніка, системи кондиціювання можуть мати недоліки:
- Необхідність грамотного проектування та монтажу.
- Для установки деяких модифікацій потрібна підвісна стеля чи фальш-стіна.
- У деяких випадках може знадобитися покупка додаткових вентиляційних комунікацій, що збільшить витрати на монтаж. Якщо вас цікавить ціна кондиціонера, зверніться до менеджерів компанії “Рівне-кондиціонер”.
- У разі виходу з ладу зовнішнього блоку все внутрішні перестають працювати.
- При некоректному монтажі компонентів системи можуть спостерігатися значні відхилення від норм (підвищений рівень шуму, недостатня ефективність, неправильний розподіл повітряних мас).
Популярні виробники і їх пропозиції
На сьогоднішній день практично всі відомі виробники кліматичного обладнання випускають мульти спліт. Особливо популярними брендами є Daikin, LG, Cooper & Hunter, Mitsubishi. У зв’язку з високою конкуренцією компанії змушені розробляти унікальні моделі із застосуванням інноваційних технологій. Так, наприклад, мульти спліт Mitsubishi оснащені інверторними компресорами нового покоління, завдяки яким економія електроенергії складає понад 50%. Також агрегати забезпечені оновленим теплообмінником і мають вдосконалену систему розподілу повітря.
Останні презентовані моделі японського виробника Daikin відрізняються найвищим в галузі показником COP (холодильний коефіцієнт). Поряд з помірною вартістю пристрої досягли незрівнянної популярності на світовому ринку. Ціна кондиціонера Daikin залежить від кількості блоків і необхідності припливу зовнішнього повітря в приміщення. Краще всього купувати обладнання у офіційних дилерів кондиціонерів, оскільки вони можуть надати гарантію на агрегати та запропонувати якісне сервісне обслуговування.
Напевно багато хто пам’ятає, що кліматичні комплекси старого зразка було заборонено запускати в зимовий час. Зараз такої проблеми немає, адже сучасні агрегати оснащені системами підігріву компресора та піддону, що дозволяє експлуатувати їх взимку, навіть коли температура на вулиці -25-30°C. По суті, це кондиціонер, ціна якого практично не відрізняється від інших моделей. Такі пристрої пропонують компанії Ballu, Electrolux, Cooper & Hunter і інші.