Мовне піке здичавілого ректора

Мова найпереконливіше сигналізує про проблеми суспільства. І не важить, що з тим не погоджується якась частина українського суспільства і політикуму зокрема. Від цього об’єктивна мовна реальність не зникає.

Нещодавно до мене звернулися студенти першого курсу літакобудівного факультету Національного аерокосмічного університету “Харківський авіаційний інститут” з проханням вплинути на керівництво вишу, що по-дикунському ставиться до державної мови.

 

Декан літакобудівельного факультету В. М. Кобрин на вимогу студентів не сформував окремих українсько- і російськомовних груп з кожної спеціяльности. Хоч, як на мене, це неприпустиме явище, аби у виші чи школі панувала українсько-російська двомовність, себто двоязичність. Отож прохання про різномовні групи свідчить про глибинність і задавненість нашої мовної хвороби і катастрофічну колонізованість свідомости. Звісно, вимога студентів заслуговує на найвищу повагу і сигналізує про народження нового, українського покоління на відміну від розумово відсталого совка, що окопався у цьому виші з претензією на науковість.

Як наслідок, всі 11 груп – російськомовні і право на державну мову навчання цілковито зневажено. Більшість дисциплін читають мовою окупанта, що не лише викликає зрозуміле політичне відторгнення, але й на рівні філологічному ускладнює розуміння висловленого, позаяк лексична розбіжність між українською та російською мовами складає 38% відсотків, тоді як між українською та чеською така розбіжність – 36%, а між українською та польською – 30%.

Свідомі і вільні студенти повідомляють, що керівництво літакобудівельного факультету перешкодило їм складати модулі українською мовою, а також узяти участь у щорічному студентському культурно-мистецькому конкурсі “Мова – твого життя основа”. У відповідь від викладача катедри технологій виробництва літальних апаратів вони почули, що “Харків – це російська територія, тому їдьте собі до Львова і там командуйте”. Направду, цей горе-викладач, мабуть, найкращий учень кернесодобкіних і застряг своїм печерним мисленням у чорносотенно-шовіністичній добі. Варто сфотографувати його писок, аби поспоглядати цей викопний решток московського шовінізму та українофобії. Благо, світлі молоді люди дають реакцію на це дикунство.

Натомість, як ствердили студенти, заступник завідувача технологій виробництва літальних апаратів О. М. Застело переказав студентам думку ректора В. С. Кривцова: “Вивчати авіацію та космонавтику треба лише англійською і російською мовами, вивчати ж українською – повний ідіотизм“. Коментарі, звісно, зайві. Хочеться, направду, не у космос таке поріддя відправити, а спустити в каналізацію як останній непотріб часу. Мабуть, це ректорське нещастя не знає, що перша енциклопедія з кібернетики була саме українською мовою, як і перші перекладні лексикографічні здобутки народилися винятково в Україні ще в ХVI ст., а не в Московії, а перші лекції народною українською мовою були прочитані саме у Харківському університеті. Убивчою є правда, що у сталінські часи, 1951 року, студенти Харківського університету виступили проти складання іспитів російською мовою. Вирок: 33-ьох найактивніших розстріляли, 800 репресували. Ось таким способом Харків ставав “русскім городом”. Учитель Харківської гімназії 1807 року Т. Селіванов писав: “Ми застали в училищах самого Харкова вчителів, які так і чесали по-українськи з учнями; ми, тобто ті, що прибули із семінарії вчителі, за розпорядженням начальствазламали їх і привчили говорити по-російськи” (див. Лизанчук В. Навічно кайдани кували. Львів, 1995, с. 79).

Отож наступив таки інший час – і поріддя, заслане в Україну від часу переяславської трагедії, хоч ще і відригує собою, – рано чи пізно буде викурено з країни, а студентам натомість бажаю міцно триматися і гострити знання та викрешувати свідомість.

Я звернулася з депутатським запитом до Генерального прокурора України В. Пшонки, щоб: 1) ретельно перевірити викладену в запиті інформацію щодо публічного приниження української мови, розпалювання міжнаціональної ворожнечі ректором Національного аерокосмічного університету “Харківський авіаційний інститут” В.С. Кривцовим і викладачами цього вишу;

2) у разі підтвердження інформації, викладеної у зверненні до мене студентів літакобудівного факультету Національного аерокосмічного університету “Харківський авіаційний інститут”, вжити заходів прокурорського реагування.

Ірина Фаріон.

Comments

0 comments

12 коментарів

 1. А, языком оригинала, я думал всегда целесообразней и правильней!
  Родоначальники… то, СССР и USA, в космонавтике и именно, в таком порядке!
  Но ФУФЛО – рион, с лёгкостью всему миру докажет, что это не так…
  Первые ракеты, запускали козаки, супрутив турчина клятого… и это всем известно. А, вот скрытые знания…, об ентих самых ракетах…, оказывается, что на Енти ракеты, казаки привязывали свежайшее сало (не более как 5ти минутно-убитой свиньи), соответственно…, в данном привязаном к ракете сале, еще шли химические процессы, важные для жизнедеятельности организма свиньи, а если так, то свинья на ракете, была еще живой и преодолевала стратосферу, тихонько похрюкивая, только из-за рокота ракеты, это слышали исключительно члены ОУН-УПА, лично бЛЯНДЕРА и вся сВОБОДОБЛЯДА, с тЯГНИСРАКОМ во главе! И на основании этого глубочайшего исследования, в стилистике Аля-ФУФЛО-рион, сделаем потрясающий вывод:

  1. Лайку
  2.Гагарина
  3.Сигареты “Лайка”

  УПРАЗДНИТЬ!

  Назначить свинью, первым украинским космонавтом, с присвоением всевозможных наград, вплоть до медали за оборону ГАЛАЦУЦЫИ…

  Не верите…., ФУФЛО-рион, завтра вам всем покажет и принесет паспорт, той самой свиньи и затребует его перевести на уКРАИНСКИЙ язык. И будет Вам всем, санпаспорт этой самой свиньи, в догонку, на обозрение!
  Опять на русском…., ну это все Онищенко виноват!
  Это он воду мутит,
  “………………во пруду
  Это все придумал Черчиль,
  В восемнадцатом году.”

  Да, забыл…

  сЛЯВА…
  всем и вся!
  Но в первую очередь
  героической свинье,
  а во вторую –
  ФУФЛО – рион!

  Или наоборот…
  Да какая Х-р-е-н разница…
  Свинья или ФУФЛО-рион…
  Хотя есть…
  С хрюши хоть сало ….. и то польза!
  А, с ФУФЛО-рион…., одна ВОНЬ – паскудная!

  • Класс!!!
   Особенно фраза-свинья на ракете, была еще живой и преодолевала стратосферу, тихонько похрюкивая, только из-за рокота ракеты, это слышали исключительно члены ОУН-УПА!!!
   Я смеялся, нет даже Ржал!!! Спасибо- повеселил! :))

   • Не, ну это же просто невозможно читать/ и слушать (я, имею ввиду эту статейку ФУФЛО-рионскую). Пришлось вдарить, по клавишам… Ну, что приходит то и накропал…
    Правда образности много, а как иНаче…
    Ей-Ей, статья Ейная, сподвигла…
    А, так вообще не пишу…

 2. Ух и националистка-же!!!
  Таких ВЕДЬМ на костер надо- за разжигание национально-єтнического конфликта… Еще древние говорили- разделяй и властвуй, что єта с…а и делает!!! А может такая злость из-за климакса!? :))
  И кто у нас к власти дорывается- одни полудурки и климатичные ведьмы!!!

  • Гы-гы, точно о ней. Встречалась с этой, как ее там )), особой на конференции, так у нее яд из-зо рта капал ведрами!

  • Спасибо, за Ваше мнение….
   А, то я в ужасе подумал, что здесь остались только наци., да выблюдки в стилистике АЛЯ – ФУФЛО – рион…
   Ан, нет…, трезвомыслящие люди таки, ЕСТЬ!!!
   Кому так же ВОНЯЕТ, эта мразиЩЕ, фашистская!

 3. Пані, Ірина. Дякую Вам за вашу титанічну працю, за те, що ви робите для нашої рідної мови. Тішуся, що багато молоді , яка виросла за часів незалежності, розуміє, що мова повинна жити і розвиватися, не зважаючи на різних ректорів.
  Не зважайте на хамську лайку різних SSS-ців, бо їхні слова – маячня . Бажаю Вам сил і натхнення.
  Слава Україні!

  • С тобой СВИНЬЯ, ну дальше клаССика…
   Первый раз нарвался, на данный сайт…
   Станет моим любимым!
   Буду распространять…., везде и всем…
   Оборжаться!
   Вы действительно в это верите?
   Таки мы верим, совершенно в другое! ! !
   И нам, не договорится!
   Ну, разве федерализм уКРАИНЫ!….
   С дальнейшим дрейФФФФФусом…, самое главное, в разные стороны, что бы не воняло ГАЛАЦУЦАМИ! ! !
   И не было слышно, ТЫЛЯЧЕМОВЫ…, на родной земле!

 4. Во тварь, опять развонялась!
  И как эти ГЭЛИКОПТЭРЫ, летают?
  Скорость и потолок, сразу в два раза подняты, да-да и не сомневайся “друже любый”, от одного только резкого переименования, вертолёта в ГЭЛИКОПТЭР. Такое же дело, просто необыкновенное, творится со всеми летательными аппаратами, без всякого на то исключения, улучшаются все технические показатели, ровно в два раза. Скажи просто, “АЛО” – звучит медленно, а вот прекрасное “АГОВ” – ну ровно в два раза быстрее. Не веришь?…., вот ты и стал неблагонадёжным, для родной уКРАИНЫ.
  И как эти преподаватели понять не могут, как только обучение будет производится на “ридной мови”, то Боинг и Аэрбас, сразу можно распускать, обонкротятся. С “ридной мовой”, мы таких конструкторов, инженеров, рабочих и даже уборщиц воспитаем, ну просто Аля – Фарион, уже летим, без устали, уверенно, да так далеко, что завод в Комсомольске – на – Амуре, тот что МиГИ производит, можно бомбить, фразеологическими бомбами…., например – то же “АГОВ”, “ЦЭ”, “МЭ-ЦЕ”… и проче, что слушать невозможно, тошнит просто.
  Пора-пора…., калённым железом, эту профессуру…., ну-как те самые родные фашисты, друзья ОУН-УПА, сВОБОДЫ и прочих разных “проводов

  • Окончание!

   ” , в авионике это провод передающий ток, а не УЙНЯ непонятная, о настроят – авиаконструкторы…, в 1941 году, растрелявшую всю Львовскую профессуру…., али нет?, мамЗель ФУФлорион???
   Только так и не иначе!
   Вы уважаемая, там поправочку в закон, на заседании Верховной Зрады, закинте…… и всем расстрел, за такие вопросы!
   Одним словом,
   сЛЯВА!!!
   Одним и другой…., другой и одним!
   Аминь!
   сЛЯВА!!! сЛЯВА!!! сЛЯВА!!!
   И идиотке ФУФлорион, с дивизией $$ “Галитчина”!!!
   ГАЛАЦУЦКА – ТЫ – ЛЯЧЕМОВНАЯ!!!

 5. Львів"янин

  Пвні Ірена, захищаючи українську мову, чомусь сама користується не найкращими її взірцями. Жителі Західної України розуміють її лексичні обороти як такі, що були уживані на Галичині у 30-40 роках минулого століття і донині використовуються земігрованими українцями. Що ж до цитованого нею В. Лизанчука, то мушу повідомити громаду, що ця людина була наймерзеннішою постаттю на факультеті журналістики ЛДУ ім.І Франка у 80-90 роках того ж минулого століття, а окрім того – секретарем парткому цього ж факультету. Зважаючи на останні публікаціі про партминуле пані Фаріон, мушу відзначити, що ці два чоботи – таки пара.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh