Духовне

Московський патріархат виставляють із Києво-Печерської лаври

Державний заповідник “Києво-Печерська лавра” не має наміру продовжувати договір оренди територій та будівель та розриває ділові відносини зі Свято-Успенським монастирем УПЦ МП. Термін договору спливає вже 29 березня.

“Між Національним заповідником “Києво-Печерська лавра” (далі – заповідник) та Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (далі – монастир) укладено Договір № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатну організацію. будівлями та іншим майном, яке є державною власністю”, – йдеться в документі, опублікованому на сайті УПЦ МП.

Зазначається, що згідно з указом президента “Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні та застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, урядом було утворено міжвідомчу робочу групу підготовці пропозицій та рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов’язаних із діяльністю релігійних організацій в Україні, яка під час своєї роботи встановила порушення монастирем умов договору щодо використання державного майна.

“З огляду на висновки міжвідомчої робочої групи та листа Міністерства культури та інформаційної політики України від 09 березня № 06/34/2234-23, на підставі п. 8.1. договору, заповідник попереджає про розірвання договору з 29 березня 2023 року. З метою проведення процедури прийому -передачі державного майна, монастирю необхідно здійснити заходи щодо звільнення будівель та споруд (майна), які є державною власністю та перебувають на балансі заповідника”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, ситуація навколо Києво-Печерської лаври набула розвитку. Після рішення РНБО про зупинення діяльності Московського патріархату в Україні було не менш важливим рішенням Конституційного суду.

Також Успенський собор та Трапезна церква Києво-Печерської лаври повертається до рук держави.

Монастирі та храми УПЦ МП – це штаби окупантів в Україні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України