І ця проблема полягає в тому, що через погану центровку пускові установки можуть просто перекидатись
Джерело: Defence Express
Портал The Drive пише, що Корпус морської піхоти США почав формування першого ракетного батальйону, який буде оснащений наземними пусковими установками під крилаті ракети Tomahawk.
Передбачається, що сам батальйон сформують до 2030 року, до його складу входитимуть три батареї ракет великої дальності (LMSL) із невизначеною кількістю пускових установок, і що на даний момент відбувається створення першої батареї LMSL, що має офіційне позначення як “батарея А” 11-го полку морської піхоти, що зараз розміщений в Кемп-Пендлтоні, штат Каліфорнія.
Особливість ситуації полягає в тому, що як базу для своїх ПУ під Tomahawk американські морпіхи хочуть використати “безпілотний” комплекс ROGUE-Fire, котрий більш відомий як NMESIS та вже використовується як платформа під протикорабельні NSM.
Перевагою ROGUE-Fire, він же NMESIS, є не тільки можливість дистанційного управління системою, але й компактність, бо в цій системі використовується шасі від тактичного бронеавтомобіля JLTV. Але водночас, в цієї системи є як мінімум одна суттєва проблема – через свої малі розміри вона має проблеми зі стійкістю навіть при використанні протикорабельних ракет NSM, в яких довжина фюзеляжу менша за 5 метрів.
При цьому потрібно враховувати, що довжина фюзеляжу ракети Tomahawk складає 7 метрів, відповідно потрібен пусковий контейнер більшої довжини, а значить проблеми зі стійкістю можуть бути значно вищі. Як американські морпіхи можуть вирішити цю проблему, поки не відомо. Але КМП США стверджує, що начебто уже провів один пробний пуск Tomahawk із платформи NMESIS.
Цікаво, що у цій історії Армія США пішла більш практичним шляхом, та планує використовувати для запуску наземної версії крилатої ракети Tomahawk універсальну пускову установку Typhon, яка окрім всього іншого поєднує в собі мобільність і водночас габаритність для кращої стійкості при запуску.