Морріконе мав живу віру, саме тому він прагнув релігійної музики

Духовний вимір був важливим аспектом роботи Енніо Морріконе, – нагадує кардинал Джанфранко Равазі, голова Папської ради з питань культури. Італійський композитор помер у Римі у віці 91 року.

Він відомий передусім кінематографічною музикою, адже створив музику для понад 500 фільмів, серед яких «Місія», «Недоторканні» та «Однога разу в Америці». У своєму доробку також має численні сакральні твори. Під час понтифікату Бенедикта XVI він наполегливо добивався повернення григоріанського хоралу.

У розмові з «Ватиканським радіо» кардинал Равазі згадує минулорічну зустріч з ним, коли за свою творчість він отримав від Папи Франциска золоту медаль понтифікату. Італійський композитор також прийняв запрошення на сесії Папської ради з питань культури. «Коли він готував ораторію, присвячену Івану Павлу ІІ, поїхав зі мною до Польщі на кілька днів. Усе це свідчило про його віру, а він відкрито визнав її», – каже кардинал Равазі.

«Безперечно, він також був дуже зацікавлений у компонуванні сакральної та релігійної музики. Він говорив мені про це багато разів. Тому що духовний вимір, віра, були в ньому дуже живі, – сказав кардинал. – З іншого боку, проявом цього духовного виміру була також музика сама в собі, так, як він її виразив, у величезному розмаїтті стилів, просто неймовірно, якщо подумати про такі фільми, як «За жменю доларів» Серждіо Леоне, потім «Битва за Алжир», «Птахи великі і малі» Пазоліні, «Одного разу в Америці», фільми Фелліні і навіть Гічкока. Така величезна панорама фільмів, велика різноманітність творчості, але він завжди хотів великої музики. Тому що вірив, що велика музика сама по собі, згідно з її великою традицією, є мовою трансцендентності. Це мова, в якій проявляється таємниця, навіть тоді, коли це світська музика. Краса музики поступово веде нас до вічності та нескінченності».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh