Рулонні штори стають все більш популярними. Їх встановлюють, як в офісних та комерційних приміщеннях, так і вдома. Це практична альтернатива традиційним гардинам, причому менш вибаглива до догляду та більш довговічна. Проте, щоб рулонні штори слугували без проблем, дуже важливо правильно виконати монтаж. Цей процес супроводжується певними особливостями з оглядом на тип конструкції. Розповімо детальніше.
Відмінності по типу конструкції
По особливостям конструктивного виконання рулонні штори бувають 2 різновидів: з закритою та відкритою системою.
Перші – доповнені пластиковим коробом. В ньому схований вал, на який намотується полотно. В зібраному виді такі штори майже непомітні. Видно лише акуратний білий короб.
Другі – моделі з відкритою системою, такого коробу не мають. В них вал видимий і в зібраному стані утворюється компактний рулон полотна.
Перед тим як обрати рулонні штори на вікна, варто обов’язково врахувати тип конструкції. Від цього параметру залежить не лише ціна (а вона відрізняється), а і особливості монтажу.
Як встановити рулонні штори відкритого типу
Перед монтажем треба зібрати конструкцію. Далі варто виміряти її положення. Встановлюють рулонні штори на віконну раму чи стіну. В будь-якому випадку треба добре виміряти її положення, аби не було перекосів та полотно рівномірно намотувалося на вал. Далі весь процес можна поділити на етапи:
- відзначити місця для кронштейнів. Тут важливо дотримуватися правильної відстані, щоб полотно повністю закривало скло, а кінці валу були на одному рівні;
- монтаж фіксаторів. Використовують для цього саморізи, вони надійно утримують конструкцію як в стіні, так і при монтажу на рамі;
- встановлення ролету;
- регулювання довжини механізму управління.
Також можна встановити запобіжник, який не дасть сильно розмотатися тканині.
Виконати роботи можна і без свердління, яке порушує цілістність рами чи стіни. Замість металічних саморізів можна використати двосторонній скотч чи спеціальні фіксуючі елементи. Вони мають особливу форму і їх можна кріпити до верхньої частини профілю рами.
Особливості монтажу рулонних штор закритого типу
Встановлення таких конструкцій трохи відрізняється. Окрім того, що потрібно рівно виміряти положення кронштейнів, також слід надійно закріпити короб та направляючі. Для фіксації використовують двосторонній скотч. Потім слід зібрати конструкцію та виміряти положення направляючих. Важливо, щоб вони добре прилягали до рами. Весь подальший процес включає такі етапи:
- створення розмітки на рамі;
- свердління рами та монтаж коробу;
- регулювання механізму управління полотном.
При цьому варто враховувати, що якщо в конструкції передбачені кронштейні з пластика, то загвинчувати саморізи треба дуже обережно, аби не пошкодити деталі.
Наостанок, слід перевірити роботу рулонних штор. Вони повинні без перепон опускатися та підійматися, полотно не має перекошуватися. Загалом, якщо правильно виміряти положення кронштейнів та виконати монтаж, таких проблем виникнути не повинно.