Авторські статтіДіаспора

Монголи протестують проти корупції при поданні документів у посольство Чехії

Улан-Батор. Фото: ІТАР-ТАСС/Драчов Віктор /Надано Фондом ВАРП

За даними на кінець 2016 р. в Чехії було офіційно працевлаштовано 382.889 іноземців, з них українців налічувалося 41.848.

Лідирували серед працевлаштованих іноземців словаки — 150.317.

284.148 працюючих іноземців були громадянами країн ЄС або Швейцарії.

В той час сайт Idnes.cz повідомляє, що в Монголії протестують проти корупції при оформленні документів для працевлаштування в Чехії. 23 лютого під стінами чеського посольства в Улан-Баторі пройшла друга демонстрація, перша відбулася місяцем раніше.

У Фейсбуці монголи витворили петицію і пишуть, що в Улан-Баторі для реєстрації на подачу документів у чеське консульство потрібно заплатити посереднику від 800 до 1 тис. євро. Телефонна реєстрація на подачу анкети про видачу робочої карти можлива раз на тиждень, у п’ятницю, і зареєструватися вдається першим 18-ти додзвонився. І щастить, за інформацією Idnes.cz, тім, хто заплатив посередникам.

При цьому горезвісна система електронної реєстрації в інтернеті Visapoint була замінена телефонною реєстрацією та реєстрацією електронною поштою.

«Люди в Монголії, В’єтнамі або Україні платять посередникам за заповнення анкет, тому що самі не знають, як це зробити. У цих країнах є проблеми з реєстрацією для подачі документів, але корупція у цій сфері — міф. Я не можу сказати, чи платять за реєстрацію по телефону або електронною поштою. Всі дзвінки записуються і контролюються. Жодних доказів участі співробітників чеських консульств у корупції немає», — сказав перший заступник міністра закордонних справ Чехії Мартін Смілка.

Для монголів почне діяти особливий режим подачі документів за прикладом проекту Re?im Ukrajina. Вибрані чеськими роботодавцями громадяни Монголії зможуть позачергово подати прохання про робочу візою. Такий режим буде працювати для громадян Філіппін.

Нагадаємо, уряд Чехії схвалив збільшення квот на іноземну робочу силу. Нині квоти в рамках програми залучення українців Re?im Ukrajina складають 9.600 в рік. Квоту збільшать ще на 10 тисяч осіб. Схвалена програма Re?im Zem?d?lec, в рамках якої на сезонні сільськогосподарські роботи можна щорічно працевлаштовувати до 1.500 українців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.