Молодіжний хор «Світич» дарував українське мистецтво італійцям

25-ій річниці Незалежності України присвятив молодіжний хор «Світич» свої виступи на двох міжнародних фестивалях духовної музики в Італії.

Студентський колектив Ніжинського державного університету імені Гоголя під орудою заслужених діячів мистецтв України професорів Людмили Шумської та Людмили Костенко тільки-но повернулися з великого турне по Італії. «Світич» дав дев’ять концертів у різних італійських містах, а з фестивалів привіз до рідного Ніжина почесні дипломи і спеціальні відзнаки.

Молодіжний хор «Світич» НДУ під керуванням заслужених діячів мистецтв України професорів Людмили Шумської і Людмили Костенко неодноразово представляв Україну у Європі: вони виступали у Сербії і Греції, двічі в Угорщині, тричі у Франції, Німеччині та Польщі. В Італії славетний колектив побував вп’яте. І одразу на двох фестивалях.

Міжнародний фестиваль духовної музики в Лорето проводиться щорічно протягом 56-ти років. Тут презентують національні стилі хорового виконання духовної музики. Цьогоріч в Лорето прибули колективи з Болгарії, Італії, Польщі, Угорщини та США. А 16-ий Міжнародний фестиваль «Сорі Європа» знайомив італійських поціновувачів хорового мистецтва з колективами різних країн Європи.

Україну на цих двох фестивалях представляв ніжинський колектив. У програмах дев’яти концертів, що пройшли у різних італійських містах, — українська і польська церковна музика, світова класика і український фольклор.

Оргкомітети фестивалів високо оцінили творчий рівень молодіжного хору «Світоч»: колектив нагороджено почесними дипломами та спеціальними відзнаками.

Так студенти і викладачі НДУ виконали надважливу культурно-дипломатичну місію: презентували високохудожнє вокально-хорове мистецтво України у Європі. Пишаємося і вітаємо.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh