Економіка

Молочні підприємства закликали ВР та уряд не допустити підвищення граничних цін на електроенергію

Спілка молочних підприємств України закликала уряд та Верховну Раду не допустити підвищення граничних цін (прайс-кепів) на електроенергію для промислових споживачів

Про це йдеться в заяві СМПУ.

“В умовах війни молочні підприємства України продовжують задовольняти внутрішній попит на молочну продукцію за найвищими стандартами якості. Але чимало системних проблем молочної галузі ще чекають свого вирішення на державному рівні”, – йдеться в заяві.

Так, досі не врегульовано проблему відсутності будь-якої державної підтримки для виробників молока, і як наслідок – катастрофічного дефіциту сировини й перевищення цін на молоко в Україні порівняно з сусідніми країнами ЄС.

Також лишаються невирішеними проблеми з експортною логістикою, не врегульовані законодавчо взаємовідносини з ритейлом тощо.

“За цих умов особливе занепокоєння викликає намір Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), збільшити кількість годинних зон та підняти граничні ціни (прайс-кепи) на електроенергію на ринку «на добу наперед» (РДН). Для деяких пікових періодів зростання граничної ціни заплановане на рівні 23%”, – підкреслили в СМПУ.

При цьому зазначено, що у собівартості української молочної продукції частка енергоносіїв перевищує 15%. Підняття прайс-кепів на електроенергію стане причиною здорожчання молочної продукції на полицях українських магазинів.

Мінімальна рентабельність молочних підприємств в умовах війни не дозволяє уникнути підняття цін на свою продукцію у разі суттєвого здорожчання електроенергії.

“З метою збереження цінової стабільності та доступності молочної продукції для споживачів звертаємо увагу Кабміну та Верховної Ради на необхідність прийняття альтернативних рішень, які дозволять забезпечити Україну імпортною електроенергію, і водночас не спричинять хвилі підняття цін на чутливі для українських споживачів товари”, – заявили в СМПУ.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України