Можливість допомогти людям – це те, що заставляє мене кожного ранку прокидатися!

Лікувально-діагностичний Центр святого Луки цінує кожну можливість допомогти своїм пацієнтам, а для цього спеціалісти центру постійно вдосконалюють професійні знання та навички.

Такі курси в черговий раз відвідала Христина Ціхоцька, лікар-офтальмолог ЛДЦ, яка з радістю ділиться з нами про особливості своєї професійної діяльності та дасть поради як надовго зберегти хороший зір.

— Пані Христино, розкажіть будь ласка, що заставляє Вас щодня приходити на роботу?

Можливість допомогти людям – це те, що заставляє мене кожного ранку прокидатися! Якщо займаєшся улюбленою справою, то і змушувати себе зовсім не доводиться! За 10 років роботи я жодного разу не пожаліла, що обрала цю професію.

— Чи мали Ви в дитинстві мрію, ким хотіли стати?

Оо, про це мене часто запитують (сміється), в дитинстві я мріяла стати ветеринаром, та обставини склались дещо по-іншому.

— Що Вам у професії медичного працівника подобається найбільше?

Як я вже зазначала раніше – нагода допомогти, безперечно. Проте часто засмучує, що не завжди є можливість вилікувати, адже здебільшого наші пацієнти мають задавнені хвороби, не рідко з важкою супутньою патологією. Та все ж неабияк тішить, що своїми зусиллями можу принести полегшення та користь людям.

— Що стає причиною виникнення основних захворювань, з якими до Вас звертаються?

Основна патологія, з якою ми працюємо – це глаукома (хронічне захворювання, що призводить до незворотньої сліпоти) та ускладнення цукрового діабету (діабетична ретинопатія, вторинна неоваскулярна глаукома). Ключову роль в розвитку практично кожної патології відіграє генетика, перенавантаження організму і очей, спосіб життя…

—  Професія лікаря передбачає постійне навчання протягом усієї трудової діяльності. Розкажіть буль ласка про досвід, який здобули на останніх курсах, та яким чином він допоможе покращити якість роботи Лікувально-діагностичного центру святого Луки?

Медицина – це така сфера, яка постійно розвивається, тому, щоб бути в курсі інновацій потрібно постійно вдосконалюватись. Ми постійно відвідуємо різноманітні конференції, конгреси, курси для покращення своїх знань. Останні курси, які я відвідала були на тему «Новоутвори органа зору та його придатків». Здається як таке маленьке око  може нашкодити, але злоякісні пухлини, які в ньому можуть розвиватись призводять до важких каліцтв і навіть – смерті пацієнта. Основний мій заклик до пацієнтів – не зволікайте! – вчасно звертайтесь, профілактика – це найкраще лікування!

— Яким бачите розвиток Лікувально-діагностичного центру через 5 років?

Однозначно це розширення сфер діяльності центру, тобто можливість проведення малоінвазивних втручань не тільки, що стосуються офтальмології, а і в інших галузях медицини, розширення переліку діагностичних та лікувальних послуг, можливо взаємодія з іншими профільними закладами.

— Порекомендуйте своїм пацієнтам засоби гігієни зору, а особливо тим, котрі основний робочий час проводять за екранами комп`ютерів?

Основне, що потрібно пам’ятати людям, котрі багато часу проводять за екраном телефону чи комп’ютера – дозвольте своїм очам відпочити! Мова йде про черговість періодів зорового навантаження і відпочинку, вона повинна бути в співвідношенні 3:1. Через кожних 45 хв. роботи потрібно робити 15-хвилинну перерву.

Розмовляв Дмитро Дем`янів, працівник Прес-служби

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh