Техно

Модульна концепція реактивного літака дозволить міняти крила, двигуни та кабіни. Відео

Компанія Aeralis представила унікальну концепцію модульного реактивного літака, яка може надати величезний спектр різних можливостей від двомісних удосконалених реактивних винищувачів до далекомагістральних літаків ISR, що забезпечує величезну економію на технічному обслуговуванні.

Літак заснований на Common Core Fuselage (CCF) з вбудованою модульною авіонікою, в яку може бути вбудований масив модульних взаємозамінних деталей. Це починається в кабіні, де ви можете розмістити двомісну тандемну установку, одномісну кабіну з додатковим сховищем палива або обладнанням радіоелектронної боротьби в просторі за нею або взагалі без сидінь для повністю безпілотної авіаційної системи.

Модульна концепція реактивного літака
Модульна концепція реактивного літака

Внутрішнє крило є загальним для всіх варіантів, але зовнішнє крило може бути довгим, тонким крилом, призначеним для польоту з великою підйомною силою та тривалою тривалістю польоту, більш пристосованим для місій ISR (розвідка, спостереження, розвідка), або крилом-невидимкою, або стріл завданням з низьким опором, призначеним для високих навколозвукових швидкостей або удосконаленим дозвуковим крилом.

Навіть двигуни будуть взаємозамінними – змінні блоки двигунів будуть сумісні з цілим рядом різних одиночних двигунів, здвоєних двигунів та великих двигунів з використанням низки перехідних пластин.

Модульна концепція реактивного літака
Модульна концепція реактивного літака

“Ми не продаємо літак, ми продаємо цілу систему”, – говорить головний інженер Aeralis Пітер Кертіс. «Ми продаємо можливість навчати пілотів, яка включає літак, а також всі деталі навколо нього. З реальним літаючим продуктом ми намагаємося максимізувати спільність конструкцій, систем та деталей і додати до цього модульність, щоб ми могли мати низку індивідуальних можливостей, але у звичайному літаку».

Модульна концепція реактивного літака
Модульна концепція реактивного літака

«Я не можу згадати фактичну кількість, але Королівські ВПС мають певну кількість різних типів літаків. Деякі з них є лише три чи чотири штуки. Але це дизайн, який відповідає певній специфікації. Не можна містити весь цей спектр різних літаків і зберігати запасні частини для дуже невеликих парків. Те, що ми намагаємося зробити, це дати всі ці можливості – наш літак може бути гарний лише на 90-95%, як зроблені на замовлення конструкції, але ви заощадите на обслуговуванні купу грошей», – доповнив Кертіс.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України