Новини

Модель поведінки – ключ до результативності. Олег Мальцев

Представники класичної науки тривалий період часу вивчають поведінку людей в суспільстві, зокрема, вони займаються пошуком причин виникнення їх поведінкових реакцій. Виходячи з проведених досліджень академіка УАН Олега Вікторовича Мальцева, випливає висновок про те, що предметом досліджень вчених є модель поведінки людини (МП).

З точки зору прикладної науки, модель поведінки складається з ролі, яка знаходиться в системі координат (СК), у ролі існують рухово-лінгвістичні цепочки, які вона проходить і реалізує в СК, і при цьому вона рухається на певний орієнтир.

Актуальність даного дослідження полягає в тому, що людина в більшості випадків не може пояснити собі природу своїх вчинків і дій в тих чи інших ситуаціях, тобто, не може їх контролювати. Це пов’язано з тим, що вона не знає, яким чином формується її модель поведінки, і тому не розуміє як їй управляти.

У сучасному світі в будь-якій ситуації велике значення має те, яким чином поводиться людина. І головною проблематикою для досліджень в цій області є природа виникнення тієї чи іншої її поведінки. Якщо ми говоримо про скоєння злочинів, психологічні розлади, або психіатричні захворювання, то ми завжди маємо справу з відхиленнями в моделі поведінки людини.

Існує 4 різновиди моделі поведінки:

  • Неефективні МП, що ведуть людину до постійних поразок.
  • Тверді вигідні МП. Всі дії та вчинки людини засновані на вигоді.
  • Справедливі МП. Людина досягає результатів на базі справедливості.
  • Ефективні МП ведуть людину до результативності.

Причиною неефективної моделі поведінки можуть бути неправильні орієнтири. Звідки вони виникають? Людина більшу частину свого життя проводить автоматично, відповідно, і орієнтири у неї з’являються точно так же. Якщо вона не може відповісти на питання, чому вона вибрала той чи інший орієнтир, значить, цей вибір стався спонтанно, неусвідомлено. При цьому, слід звернути увагу на те, що використовує людина, щоб досягти мети. Рухаючись до орієнтира, вона робить певні дії та вчинки, тобто, використовує рухово-лінгвістичні цепочки, які є наслідком придбаних нею навичок.

Виходячи з результатів наукових досліджень, нам відомо про те, що в процесі життєдіяльності людина копіює навички інших людей – тих, кого вважає авторитетами. Внаслідок цього, в її моделі поведінки формуються певні рухово-лінгвістичні цепочки, з допомогою яких вона і намагається реалізувати орієнтири. У підсумку, все, що вона вміє робити, скопійовано їй протягом життя у інших людей, які так само як і вона, діють на базі минулого досвіду.

Таким чином, в більшості випадків людина застосовує модель поведінки, яка не може бути ефективною, тому що в її основі лежить неусвідомлений вибір орієнтира, і скопійовані у авторитетів рухово-лінгвістичні цепочки. І при цьому, людина використовує одну з естафетних ролей системи автоматизмов. Тобто, для того, щоб прийняти рішення в незнайомій ситуації, вона використовує опорний інцидент минулого досвіду – шукає схожий, щоб як то зорієнтуватися і зробити правильний вибір. Але двох ідентичних ситуацій в житті не буває, відповідно, ніколи не існує відповідного інциденту, який би приводив людини до результату. Саме тому вона постійно упирається в перешкоди, і змушена зазнавати поразки.

Все це визначає фатальність програмної долі людини, дослідження якої призвело до ряду наукових відкриттів. На їх основі вченим Олегом Вікторовичем Мальцевим був зроблений висновок про те, що доля людини фатальна і зумовлена, в разі якщо вона не бажає її змінити. Неминучість її полягає в тому, що людина циклічно вчиняє дії, на базі свого минулого досвіду, які породжують нові невдачі в її житті, тобто, повторює одні й ті ж помилки в житті.

Для того, щоб це змінити, необхідно навчитися вибирати орієнтири, використовувати правильні рухово-лінгвістичні цепочки, і внеестафетні ролі, для формування ефективної моделі поведінки, що керовано дозволяє зробити «Рольове моделювання».

Слід звернути увагу на те, що модель поведінки є ключем до результативності людини, який дозволяє їй почати усвідомлений рух до успіху. Відповідно, якщо ви хочете щось змінити у своєму житті, необхідно почати з виправлення своєї моделі поведінки на ефективну. Більше знань про підвищення особистої ефективності, ви можете отримати на сайті Академії прикладних наук, вивчивши лекції онлайн або вибравши відповідний дистанційний курс.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України