Право

Мобілізація в Україні триває: кому можуть вручити повістку та кого заборонено закликати

Українцям пояснили, хто підлягає обов'язковій мобілізації, а когось з українців не можуть закликати.

На сьогоднішній день в Україні співробітники територіальних центрів комплектування вручають повістки у публічних місцях для формування мобілізаційних резервів та виконання поставлених планів.

Хто підлягає мобілізації влітку 2023?

Мобілізації підлягають резервісти та військовозобов’язані, включаючи запас, віком від 18 до 60 років. Чоловіки віком від 18 до 27 років можуть бути мобілізовані, якщо вже проходили строкову службу та віднесені до служби запасу другої черги.

Загалом, мобілізації підлягають:

  • придатні чи обмежено придатні під час воєнного стану віком від 28 до 60 років;
  • придатні чи обмежено придатні під час воєнного стану від 18 до 27 років;
  • які перебувають на військовому обліку запасу;
  • які проходили термінову службу;
  • виключені та зняті з військового обліку (власники “білого квитка”);
  • визнані ВЛК придатними чи обмежено придатними під час воєнного стану;
  • якщо не скоїли тяжкі кримінальні злочини.

Люди з інвалідністю І-ІІІ групи та чоловіки, які мають право на відстрочку за сімейними обставинами, можуть бути мобілізовані лише добровільно та нести службу за місцем проживання. Чоловіки від 18 до 27 років можуть добровільно підписати контракт із підрозділами Сил оборони України. Також добровільно мобілізуватися під час воєнного стану можуть жінки.

При цьому чоловіки віком від 18 до 60 років не мобілізуються, якщо у них тяжкі хвороби, якщо вони були засуджені за тяжкі злочини або надали документи, які б підтверджували відстрочку від мобілізації.

До таких належать документи, що підтверджують, що призовник переніс операцію (не мобілізують до рішення ВЛК); призовнику під час операції було встановлено металоконструкції; призовник має тяжкі захворювання опорно-рухового апарату, деформацію кісток, що виключають виконання обов’язків; призовник хворий на СНІД, гепатити, туберкульоз та ін; призовник засуджений під час відбування та після відбування покарання за тяжкі злочини; призовники мають право на відстрочку та подали документи, що доводять таке право (за станом здоров’я, за сімейними обставинами; професії; для навчання та наукових досліджень).

Українцям нагадують, щоб підтвердити відстрочку від мобілізації необхідно після отримання повістки про уточнення даних, надати довідки, що підтверджують наявність бронювання або сімейних обставин; вилучення з військового обліку за станом здоров’я; які доводять навчання у ВНЗ; роботу чи службу за професіями, які гарантують відстрочку.

Якщо ТЦК не приймають документи, що підтверджують відстрочку, їх разом із заявою потрібно надіслати рекомендованим листом через Укрпошту. Слід надіслати нотаріально засвідчені копії документів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України