Право

Мобілізація по-новому: як тепер ТЦК шукатимуть чоловіків

Україна впроваджує новий проєкт, спрямований на пошук даних про військовозобов’язаних, які можуть бути мобілізовані. Кабмін ухвалив постанову про експериментальний проєкт

Як повідомила заступник міністра оборони Катерина Чорногоренко, це дасть змогу автоматично перевіряти й актуалізувати дані про призовників, військовозобов’язаних і призовників.

“Дані на всіх чоловіків від 16 до 60 будуть актуалізовані через реєстри Державної міграційної служби, Мін’юсту та Адміністрації Державної прикордонної служби. Це допоможе уникнути ситуацій, коли повістки приходять людям, які померли або перебувають за ґратами. А також допоможе виправити помилки щодо персональних даних”, – повідомила Катерина Чорногоренко.

Адвокат Андрій Межирицький, який спеціалізується на питаннях мобілізації, пояснив ТСН.ua, як це може працювати.

“Це матиме такий вигляд: паспорти громадян України, як відомо, видає Держміграційна служба. Відповідно, коли у людини щось змінюється, наприклад, потрапляє за ґрати, втрачає громадянство або помирає, найдостовірніша інформація про це є в Державної міграційної служби. Найімовірніше, буде запроваджено механізм, який дасть змогу двом реєстрам обмінятися інформацією й уникнути в реєстрі “Оберіг” наявності “мертвих душ”, – каже Андрій Межирицький.

До цього він додає, що реєстри певним чином будуть з’єднані для того, щоб працівники ТЦК змогли виявити осіб, яких, наприклад, немає в реєстрі “Оберіг”.

“Я так розумію, що буде проведена синхронізація реєстрів. Є два реєстри. Реєстр міграційної служби, куди внесені всі громадяни України за певними ознаками: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, серія та номер паспорта, можливо, ідентифікаційний код. І є реєстр “Оберіг”. Там теж містяться дані на громадян. Ці два реєстри будуть “накладені” IT-фахівцями одні на іншій”, – каже Межирицький.

Далі, за його словами, після аналізу, програма, комп’ютер видасть розбіжності про те, що в одному реєстрі інформація є, а в цьому – ні.

“А перелік розбіжностей буде відпрацьований посадовими особами. Остаточне рішення по конкретній людині теж ухвалюватиметься посадовими особами”, – каже адвокат.

За словами Межирицького, особи, щодо яких будуть дані в одному реєстрі, а не буде в іншому – вони можуть потрапити до “червоного” списку.

“Працівник ТЦК буде розбиратися, що це за особа, яка інформація є, чи є вона на обліку. Буде ухвалюватися рішення про надсилання повістки для явки та уточнення облікових даних. Є випадки, коли в реєстрі “Оберіг” людина значиться, а в реєстрі міграційної служби зазначено, що ця людина вже померла. Уповноважений працівник перевірить це, можливо, надішле запит до реєстру актів цивільного стану”, – розповідає Межирицький.

На запитання про те, чому вирішено актуалізувати дані і 16-річних, Андрій Межирицький каже, що це вік, коли юнаки отримують приписне свідоцтво і коли їх приписують до певної призовної дільниці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України