Право

Мобілізація засуджених: Малюська розкрив можливе нововведення у ЗСУ

Не перший тиждень і навіть не перший місяць на різних рівнях в Україні обговорюється питання можливої мобілізації засуджених осіб.

Наступного тижня нардепи отримають для розгляду законопроєкт про можливість призивати у воєнний час осіб, які отримали терміни, заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає УНІАН.

“Я думаю, що наступного тижня він буде зареєстрований. На найближчих сесійних засіданнях Ради він буде голосуватися в першому читанні і в другому так само. Я очікую, що це весна, не пізніше. Думаю, що навіть не кінець весни”, – сказав він в ефірі телемарафону.

За словами глави Мін’юсту, в Україні дуже велика кількість ув’язнених і засуджених, які готові стати військовослужбовцями і захищати країну. Він уточнив, що на прохання військових із законопроєкту буде виключено мобілізацію тих осіб, які порушували військову дисципліну, скоювали злочини, пов’язані з виконанням свого військового обов’язку, а також злочини проти державності.

“Такі категорії, напевно, під мобілізацію не потраплять. Але останню крапку буде поставлено парламентом. Ми їм покажемо узгоджену позицію з Силами оборони і покажемо приблизно статистику готовності”, – додав він.

Водночас Малюська зазначив, що брати у свої підрозділи засуджених осіб готові не всі командири.

“Ми не будемо нікому нав’язувати таких мобілізованих військовослужбовців. Швидше за все, це будуть окремі загони. Але в будь-якому разі тільки командири, які розуміють, з ким матимуть справу, як із цим працювати, отримають відповідні підрозділи, щоб вони могли захищати батьківщину”, – констатував він.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, мобілізувати треба порушників правил дорожнього руху і тих, хто засуджений за корупцію. Він зазначив, що в Україні є не тільки ув’язнені, які перебувають у місцях позбавлення волі і тому не підлягають призову – багато хто отримав умовний термін покарання і “гуляють” вулицями.

Малюська додав, що багато ув’язнених безпечні і не обов’язково, щоб усі вони мобілізувалися на посади артилеристів. В армії є багато іншої роботи, яку необхідно виконувати для функціонування армії.

Нагадаємо, українська військова та поетеса Ярина Чорногоз вважає питанням часу мобілізацію чоловіків, які втекли за кордон.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України