Група американських зоопсихологів після тривалих експериментів з’ясувала, що побудова ієрархічної піраміди у приматів відбувається не тільки за допомогою імітаційних процесів. Виявилося, що мозок мавп починають працювати синхронно під час спілкування та спостереження один за одним.
Вчені встановили, що мавпи, як втім, і люди, при спостереженні один за одним мимоволі копіюють жерсті, міміку, а також поведінкові стереотипи. У людей це повною мірою відноситься до дітей. Мавпи ж залежні від зграї ієрархії, тому вік майже не грає ролі.
Дзеркальні / нейрони були виявлені в мозку мавп після порівняльних досліджень. Ця ділянка мозку повинний відповідати за поведінкову синхронізацію, однак підтвердити це раніше експериментальним шляхом не представлялося можливим. Американським дослідникам вдалося виробити нову методологію експериментів. Для цього двох самок шимпанзе помістили в приміщеннях, розділених скляною перегородкою. Одну мавпу посадили на стілець, а одному в рухоме до ласощів крісло. Досвід показав, що перша мавпа, спостерігаючи за «щасливцем», синхронізує свої рухи. Прилади при цьому показали поступову, але чітку синхронізацію і мозкових процесів.