Новини

Міжнародне нормалізоване відношення

Міжнародне нормалізоване відношення (International Normalized Ratio, INR) − це числовий показник, який використовується для оцінки згортання крові у пацієнтів. INR використовується для стандартизації результатів замірів часу згортання крові, таких як час протромбінового згортання або частка тромбопластинового часу. Цей показник є важливим, оскільки лабораторії можуть використовувати різні методики та реагенти для визначення згортання крові, і це може впливати на інтерпретацію результатів.

Коли необхідне проведення лабораторного дослідження?

Проведення аналізу на визначення міжнародного нормалізованого відношення необхідне для оцінки функціональності системи згортання крові. Призначається дослідження лікарем за такими показаннями:

 • діагностика захворювань, при яких змінюється процес згортання крові;
 • моніторинг ефективності антикоагуляційної терапії;
 • необхідність корекції доз антикоагулянтів;
 • деякі хронічні патології печінки (для перевірки синтезу факторів протромбінового комплексу).

Крім того, аналіз проводиться в рамках підготовки до будь-якого хірургічного втручання для оцінки гемостазу, щоб попередити можливі ускладнення в процесі та після операції.

Якщо необхідно здати аналіз на визначення міжнародного нормалізованого відношення, зверніться в медичну лабораторію Ніколаб https://nikolab.com.ua/uk/. Послуга коштує недорого, а отримати результати можна всього за 1 день.

Як правильно підготуватися до аналізу?

Результати дослідження можуть змінюватися в залежності від декількох факторів, саме тому варто правильно підготуватися, щоб отримати достовірні дані. Слід дотримуватися простих рекомендацій:

 1. Здавати кров для аналізу INR потрібно натщесерце, бажано о 8-11 годині ранку.
 2. Останній прийом їжі повинен бути не менше, ніж за 8 годин. Вечеряти слід нежирними продуктами, які легко засвоюються організмом.
 3. Напередодні варто відмовитися від спиртних напоїв та куріння, а також по можливості виключити фізичні навантаження та стрес.
 4. Перед здачею крові рекомендується 15 хвилин посидіти та заспокоїтися.

Більше про підготовку до аналізу на міжнародне нормалізоване співвідношення INR можна дізнатися за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices/1098-2/.

На що вказує підвищений показник?

Підвищення показника міжнародного нормалізованого відношення (INR) вказує на те, що згортання крові у пацієнта стало менш ефективним, тобто кров стала більш рідкою, тому є схильність до кровотеч. Це може бути спровоковано різними причинами:

 • дефіцит вітаміну K через захворювання травної системи або інші фактори;
 • деякі хронічні патології печінки;
 • наявність інгібіторів згортання крові, наприклад, гепарину;
 • прийом деяких лікарських препаратів;
 • порушення згортання крові.

Крім того, показник може бути підвищений при вживанні алкоголю та жирної їжі. Саме тому при відсутності підготовки до дослідження результати можуть бути хибними. До речі, жінкам не рекомендується здавати аналіз під час менструації, оскільки в цей період згортання крові зменшується через природні чинники.

Дуже високі значення INR можуть спричинити серйозні ускладнення, такі як масивні кровотечі з носа, ясен, шкіри, шлунку, кишківника або навіть внутрішні кровотечі, які можуть бути небезпечними для життя.

На що вказує знижений показник?

Зниження показника INR може бути викликане природніми факторами, наприклад, перед пологами або при опіках, некрозах чи інших травмах. Проте результати дослідження також можуть свідчити про гіперкоагуляцію або тромбоз. Знижуватися показник міжнародного нормалізованого відношення може при прийомі деяких лікарських засобів, здатних впливати на систему згортання крові.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України