Духовне

Митрополит Володимир Ковбич закликав усю Католицьку Церкву в Бразилії до молитви за мир в Україні

Владика Володимир Ковбич, архиєпископ і митрополит Куритибський, звернувся до Конференції католицьких єпископів Бразилії з проханням про об’єднання у молитві 22–23 січня за мир у Східній Європі, особливо в Україні.

«Від імені Української католицької митрополії Святого Івана Хрестителя, що в Куритибі (штат Парана, Бразилія), а також від імені Бразильського центральноукраїнського представництва, який очолює д-р Віторіо Соротюк, я покірно прошу всі Католицькі Церкви в Бразилії — Латинську та Східну Мелхітську, Маронітську, Вірменську та саму Українську Католицьку Церкву, які зібрані в Національній конференції єпископів Бразилії (CNBB), молитися за мир у Східній Європі і особливо в Україні», — йдеться у проханні владики Володимира Ковбича.

Відтак єпископ представив сучасну ситуацію в Україні. «З 2014 року Україна потерпає від незаконної окупації Криму та загарбницької війни в східних областях України — Донецькій та Луганській. Ця війна вже коштувала Україні понад 14 000 загиблих, понад 30 000 поранених і 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Вже кілька місяців Росія погрожує новим вторгненням на українську суверенну територію, щоб відновити колишню імперію панування, рабства та смерті», — продовжує свій лист митрополит Володимир.

Продовжуючи свій лист, владика Володимир Ковбич відзначає постійну підтримку, яку виявляв бразильський народ українцям. «Українці є частиною бразильської нації. Більше ніж пів мільйона бразильців мають українське походження та мають сім’ї в Україні, що перебуває під загрозою Росії. Українське питання також є питанням Бразилії, як країни, так і Церкви. Бразилія — демократична, гостинна, багатокультурна, солідарна і християнська нація, народ якої завжди виявляв величезну солідарність із стражденними та зразково діяв на гуманітарних фронтах», — йдеться у зверненні.

Відтак автор звернення закликав до посиленої молитви за мир в Україні: «22 січня — День Соборності України, і це відповідний привід для активізації гуманізму та солідарності. З огляду на драматичну ситуацію, яку переживають наші брати і сестри українці, я прошу, щоб 22 та 23 січня під час Святих Мес ми склали намір палкого прохання про єдність, процвітання та мир, на підтримку незалежності України та запобігання новому вторгненню Росії. Впевнений у силі молитви, дякую вам і прошу, щоб Боже благословення і мир досягли ваших сердець».

Звернення написане португальською мовою від імені архиєпископа і митрополита Куритибського Володимира Ковбича та підписане о. Валдесіром Бадзінські.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України