Авторські статтіДуховне

Митрополит Львівський очолив відпустовий празник в соборі Святої Софії в Римі

Вчора в соборі Святої Софії в Римі відбувся храмовий відпуст з нагоди празника священномученика Климента, Папи Римського. Богослужіння очолив владика Ігор, Архієпископ і Митрополит Львівський.

Напередодні ввечері, у середу 7 грудня, митрополит Ігор очолив служіння Великої Вечірні з Литією, після якої було виставлено для почитання ікону та мощі святого.

В день празника, звертаючись у своїй проповіді до присутніх на богослужінні архієрей розповів про постать священномученика Климента, його місійну працю та подвиг мученика. “Такі слуги наперед поборюють смерть у своєму серці та душі, щоб завжди й в усіх небезпеках залишатися вірним Богові. Про мучеництво можна говорити, однак його важко удостоїтися, адже треба цілковито зробити себе знаряддям Божим”, – зазначив владика. Проповідник вказав, зокрема, на роль святих Кирила і Методія у віднайденні мощів святого Папи та їх перевезення до Вічного міста, а також згадав Патріарха Йосифа Сліпого, завдяки старанням якого папа Павло VI вклав мощі святого Климента до престолу в соборі Святої Софії.

Після Літургії відбулось освячення води у фонтані “Три ангели” на території собору та окроплення вірних свяченою водою. Разом з архієреєм співслужили представники різних монаших спільнот, члени ректорату та студенти папської колегії Святого Йосафата, представники ватиканських декастерії та фундації “Мігрантес”.

Додамо, що священномученик Климент є покровителем собору Святої Софії – Премудрості Божої, частина його мощей була складена до престолу собору 28 вересня 1969 року папою Павлом VI, перенесених із римської базиліки святого Климента.

Прес-служба Товариства “Свята Софія”

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України