Авторські статтіДуховне

Митрополит Львівський очолив відпустовий празник в соборі Святої Софії в Римі

Вчора в соборі Святої Софії в Римі відбувся храмовий відпуст з нагоди празника священномученика Климента, Папи Римського. Богослужіння очолив владика Ігор, Архієпископ і Митрополит Львівський.

Напередодні ввечері, у середу 7 грудня, митрополит Ігор очолив служіння Великої Вечірні з Литією, після якої було виставлено для почитання ікону та мощі святого.

В день празника, звертаючись у своїй проповіді до присутніх на богослужінні архієрей розповів про постать священномученика Климента, його місійну працю та подвиг мученика. “Такі слуги наперед поборюють смерть у своєму серці та душі, щоб завжди й в усіх небезпеках залишатися вірним Богові. Про мучеництво можна говорити, однак його важко удостоїтися, адже треба цілковито зробити себе знаряддям Божим”, – зазначив владика. Проповідник вказав, зокрема, на роль святих Кирила і Методія у віднайденні мощів святого Папи та їх перевезення до Вічного міста, а також згадав Патріарха Йосифа Сліпого, завдяки старанням якого папа Павло VI вклав мощі святого Климента до престолу в соборі Святої Софії.

Після Літургії відбулось освячення води у фонтані “Три ангели” на території собору та окроплення вірних свяченою водою. Разом з архієреєм співслужили представники різних монаших спільнот, члени ректорату та студенти папської колегії Святого Йосафата, представники ватиканських декастерії та фундації “Мігрантес”.

Додамо, що священномученик Климент є покровителем собору Святої Софії – Премудрості Божої, частина його мощей була складена до престолу собору 28 вересня 1969 року папою Павлом VI, перенесених із римської базиліки святого Климента.

Прес-служба Товариства “Свята Софія”

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh