Архиєпископ Філадельфійської архиєпархії УГКЦ, президент УКУ Борис Ґудзяк увійшов до списку «Католики року» (Catholics of the Year) за версією американського видання «Our Sunday Visitor». До переліку номінантів владика Борис потрапив за те, що він «є пастирем, який несе світло Христове серед темряви».
До списку «Католики року» також увійшли: колектив Католицької служби новин (Catholic News Service), с. Алісія Торрес, представник лицарів Колумба з Польщі Шимон Чишек, американський актор Марк Волберг, засновниця видання «FemCatholic» Саманта Повлок, американський актор Джонанат Румі, виконавча директорка мережі церков «Мережа Гавриїла» Тіффані Фарлі, с. Долорес Авілес.
«Ці чоловіки та жінки звертали наші серця та розум до Бога, своїми вчинками загоювали наші рани, — пише видання. — І хоча багато інших католиків були носіями надії у своїх родинах і місцевих громадах, ми представляємо цьогорічних номінантів як тих, що мали надзвичайний вплив на життя Церкви».
За словами ініціаторів нагородження, такі відзнаки є вшануванням свідчення номінантів, щоб «кожен із нас міг надихатись їхньою вірою та наслідувати їхні чесноти. Підбадьорені їхнім прикладом, ми разом шукатимемо обличчя Бога з новим запалом і ревністю», — пише видання.
Журналістка Джина Крістіан, національна репортерка OSV News згадує: «Через кілька годин після того, як 24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ Борис Ґудзяк розмовляв зі мною телефоном із Парижа, де перебував на цілодобових зустрічах, присвячених реагуванню на це вторгнення. „Україну розпинають“, — сказав він тоді. Цими словами архиєпископ розкрив дві речі: реальний жах геноцидних нападів на Україну — жах, який за кілька місяців підтвердять численні дослідники й офіційні особи, і духовний контекст, за яким таке зло в підсумку має бути переможеним. Для нього ці дві речі нероздільні.
Протягом наступних місяців у багатьох країнах архиєпископ Борис Ґудзяк підняв пророчий і пастирський голос проти того, що він називає гріхом Каїна — смертоносного прагнення імперії та зради євангельських цінностей для отримання земної вигоди. У своїх промовах він наголошує на моральних наслідках мовчання перед лицем страждань та необхідності історичних іспитів сумління, щоб виправити помилки минулого», — пише журналістка.
Як зазначають у бібліографічній довідці «Our Sunday Visitor», архиєпископ Філадельфійської архиєпархії УГКЦ, президент УКУ Борис Ґудзяк був сином українських емігрантів. Він у рекордно короткий термін завершив бакалаврську освіту в Сиракузькому університеті (Syracuse University), прагнучи реалізувати своє покликання в Римі під проводом патріарха Йосифа Сліпого, глави Української Греко-Католицької Церкви, який пережив 18 років ув’язнення і тортур від рук радянської влади.
Владика Борис продовжив справу свого наставника, виступаючи проти спроб росії перешкодити демократичному прогресу України. Саме він відновив діяльність Львівської богословської академії в Україні, став ректором, а згодом президентом Українського католицького університету.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами УКУ