Вчені з США створили «розумний текстиль»

Вчені MIT в США створили нитку, яка дозволяє виготовляти електронну тканина. Технологією зацікавлені військові, а в комерційне виробництво вона може вчинити з наступного року.

Ідея інтеграції електроніки в тканину, з якої складається одяг, нікого не дивує в XXI столітті, проте до сьогоднішнього дня нікому не вдавалося втілити її. Існують речі з вбудованими гаджетами, але додають їх до одягу на стадії повної або часткової фабричної готовності. Щоб ткацький верстат міг створювати дійсно електронний текстиль, необхідна особлива нитка з інтегрованими напівпровідниковими приладами.

Фахівцям лабораторії Массачусетського технологічного інституту (MIT) вдалося втілити ідею, раніше неодноразово зіграну в кінематографі, в дійсність і створити потрібну нитку. Виготовили її в місті Інман Мілс у Південній Каліфорнії, а експерти з AFFOA допомогли адаптувати технологію для масового виробництва на ткацьких верстатах. Advanced Functional Fabrics of America (AFFOA) – державно-приватне партнерство, очолюване MIT, було створено у квітні 2016 року для інновацій в галузі виробництва. У тому ж році Міністерство оборони США виділило їм 75 мільйонів доларів для вивчення і виробництва розумного текстилю для військовослужбовців. У партнерстві беруть участь 32 університету і 72 підприємства по виробництву, а до корпоративних членам належать такі бренди як Nike і New Balance.

Технологія відносно проста і не вимагає великих виробничих витрат, тому очікується, що в комерційне виробництво вона надійде на початку наступного року. До заготівлі додають тонкий мідний дріт, i в процесі нагрівання полімер обволікає нитка, після чого застигає, і нитка готова до того, щоб ткати з неї тканину, яку можна прати і прасувати як звичайну.

Розробники вважають, що їм вдалося здійснити революцію в світі текстилю.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh