Політика

МОЗ розпочинає перевірку військово-лікарських комісій: подробиці

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко через Facebook анонсував перевірку військово-лікарських комісій (ВЛК). Поки що лише у Києві.

Підписано відповідний наказ про створення робочої групи щодо перевірки.

Таким чином МОЗ відреагувало на зростаючу кількість скарг.

“Основні з них стосуються дуже базових речей, які за бажання можна оперативно виправити. Це і недотримання електронної черги, і відсутність базових умов для комфортного проходження ВВК, і не оптимізовані маршрути. З цих речей і починаємо. Це елементарна повага до людей”, – зазначив Ляшко.

МОЗ хоче прискорити проходження ВЛК та зробити процес зручнішим. Для цього у 2023 році було запроваджено окремий пакет у рамках “Програми медичних гарантій”, який дозволяє військовозобов’язаним пройти медичний огляд у цивільній медустанові з чітко визначеними термінами. Однак досі частина ВВК працює на базі центрів комплектування, а не цивільних медустанов.

“Водночас поза нашою увагою не залишаються й інші речі: корупційна складова, така як вимагання хабарів за облік усіх наявних хвороб та станів під час медичних оглядів, схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон або прийняття рішень про надання відстрочки від заклику за станом здоров’я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобов’язаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків”, – наголосив міністр.

Щоб міністерство краще розуміло проблеми громадян, які стосуються ВЛК у цивільних медустановах, голова МОЗ просить звертатися за телефоном: 0 800 60 20 20 19.

Нагадаємо, у серпні 2023 року президент Зеленський підписав указ про проведення перевірки висновків військово-лікарських комісій з моменту початку повномасштабного вторгнення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України