Економіка

Мінвідновлення: Україна за сприяння Єврокомісії модернізуватиме пункти пропуску

У рамках програми «Механізм «Сполучення Європи» (CEF) буде реалізовано шість проєктів розбудови західного кордону. Вони були розроблені спільно з Польщею, Румунією, Угорщиною та Словаччиною.

Програмою передбачається модернізувати автомобільні та залізничні пункти пропуску, під’їздні шляхи, майданчики для паркування вантажівок, а також планується закупити обладнання для митного та прикордонного контролю.

Проєкти будуть реалізовані на умовах співфінансування. 50% коштів мають виділити держави-автори проєктів, інші 50% – Єврокомісія. Зокрема, програма охопить наступні пункти пропуску:

«Ягодин – Дорогуськ» «Краківець – Корчова» «Мостиська ІІ – Медика» «Порубне – Сірет» «Вадул-Сірет – Дорнешті» «Бережанка – Лужанка» «Захонь – Чоп»

«Пріоритет Мінвідновлення – збільшити пропускну здатність пунктів перетину кордону. Це важливо для розвитку експортної логістики та оптимізації транспортних потоків. Загальна вартість схвалених Єврокомісією проєктів – понад 200 млн. євро. Вже працюємо над розробкою нових заявок на наступний рік. Фокус уваги – також на розбудові прикордонної інфраструктури», – підкреслив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

6 червня 2023 р. Віце-прем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков та Єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян підписали Угоду між Україною та ЄС про участь України у програмі Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи».

Угода дозволяє залучати фінансування ЄС для розвитку транспортних артерій та підтримки стійких транс’європейських мереж у сферах транспорту, енергетики та цифрових послуг.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України