Комісії створені при органах місцевої влади у 8 громадах, які найбільше постраждали від затоплення. Це, зокрема:
Білозерська селищна військова адміністрація; Дар’ївська сільська військова адміністрація; Калинівська селищна військова адміністрація; Новокаховська міська адміністрація; Станіславська сільська військова адміністрація; Тягинська сільська військова адміністрація; Херсонська міська військова адміністрація; Чорнобаївська сільська військова адміністрація.
До компетенції комісій будуть входити:
- обстеження будинків;
- складання відповідних актів;
- внесення результатів обстеження до Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
- розрахунок сум компенсацій людям, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок підриву Каховської ГЕС.
Нагадаємо, за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури Уряд України виділив понад 980 мільйонів гривень на відбудову житла, затопленого внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС. Головним розпорядником коштів стала Херсонська обласна військова адміністрація.Для пошкодженого житла грошову допомогу можна буде отримати за допомогою послуги єВідновлення. Для цього заяви подаються через застосунок Дія.
Щодо знищеного житла, то до вступу в дію постійного порядку надання компенсацій буде працювати тимчасова спрощена процедура. Подання заяв відбуватиметься в паперовому вигляді безпосередньо через представників органів місцевого самоврядування, а також з 15 липня – через застосунок Дія.
Власники житла мають особисто допустити комісії для обстеження квартир і будинків та надати правовстановлюючі документи. У разі, якщо документи знищені внаслідок затоплення, їх необхідно відновити. Для цього потрібно звернутись до центрів надання адмінпослуг для отримання інформації з Реєстру речових прав на нерухоме майно або до органів місцевої влади.
Наразі підтопленими на Херсонищині залишаються 595 будинків у 20 населених пунктах. На всіх підтоплених дорогах рух вже відновлено. Триває розмінування території, а також ремонт електромереж та газорозподільних систем.