Війна рф проти України

Міноборони виграло міжнародний арбітраж з іноземним постачальником на суму понад один мільярд гривень

На початку повномасштабного вторгнення росії Міноборони оплатило в іноземного постачальника замовлення на бронежилети та берці для ЗСУ.

Берці надійшли влітку 2022 року з порушенням термінів постачання. Бронежилети надходили протягом літа-зими 2022 року, втім також з порушеннями – вони не проходили балістичні випробування. Тому Міністерство оборони України не прийняло цей товар.
Міноборони України направило постачальнику вимогу повернути кошти за неякісний товар та сплатити штрафні санкції. Постачальник вимогу не задовольнив.
Юридичною службою Міноборони було подано позов до міжнародного арбітражу про стягнення вартості непоставлених бронежилетів, штрафних санкцій та відсотків річних.
Арбітражний трибунал виніс рішення – задовольнити позов Міністерства оборони.
Загальна сума задоволених вимог становить понад 27 мільйонів доларів США (що є еквівалентом понад одного мільярда гривень) та включає в себе, на додаток до вартості товару, штрафні санкції, відсотки річних та арбітражний збір.
Це – найбільша сума з усіх арбітражів, які зараз ведуться Міноборони.
«Ця сума – це результат злагодженої роботи команди юристів Міністерства. Повернення збитків, які Міністерству і державі завдають недобросовісні постачальники – це одна з пріоритетних цілей міністерства», — прокоментував результат арбітражу заступник Міністра оборони Дмитро Кліменков.
За рішенням міжнародного арбітражу відсотки річних продовжують нараховуватися на вартість непоставленого товару до моменту погашення заборгованості.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України