Міноборони України видало наказ, який вводить штрафи для українських військових за вогонь у відповідь на Донбасі

Про це на своїй сторінці в Facebook написав журналіст Юрій Бутусов і виклав копії відповідного наказу.

“У це важко повірити, але цей наказ справжній, Цензор.Нет його отримав від джерел з наших частин і підрозділів на фронті”, – пише Бутусов. За його словами, наказ №330 Міністра оборони України Андрія Тарана від 16 вересня вже доведений в усі військові частини на фронті.

Зазначається, що наказ вводить додаткову премію для військових на фронті, але якщо військовослужбовець допускає правопорушення, то його штрафують і премію скорочують. “Командирам відділень, взводів, рот (батарей), батальйонів (дивізіонів) та бригад розмір винагороди встановлюється залежно від кількості врахованих порушень, допущених підлеглим особовим складом за місяць, у таких розмірах від граничного розміру винагороди:

  • 75 відсотків – у разі допущення 1 порушення для командира батальйону (дивізіону), бригади;
  • 67 відсотків – у разі допущення 1 порушення для командира взводу, роти (батареї);
  • 50 відсотків – у разі допущення 2 порушень для командира батальйону (дивізіону), бригади;
  • 33 відсотки – у разі допущення 2 порушень для командира взводу, роти (батареї);
  • 25 відсотків – у разі допущення 3 порушень для командира батальйону (дивізіону), бригади”, – сказано в тексті документа.

Серед таких порушень містяться: вчинення військовослужбовцями військового адміністративного правопорушення або адміністративного правопорушення; наявність неврахованих при виконанні службових обов’язків випадків захворювань через порушення правил гігієни, травм через порушення заходів безпеки, суїцидів та невиправданих бойових втрат серед особового складу; відкриття вогню (у тому числі у відповідь) без наказу відповідного командира (начальника), крім випадків військової необхідності.

фото facebook.com/butusov.yuriy фото facebook.com/butusov.yuriy

“Тобто премія видається армії під час війни, щоб вона не стріляла і не порушувала припинення вогню, а якщо військовослужбовець відкриває вогонь, в тому числі у відповідь, його можуть оштрафувати і позбавити премії!”,- підкреслює Бутусов.

За його словами, цей наказ суперечить Конституції України, законодавству, які вимагають захищати країну від агресора. Також, такого немає в жодній країні НАТО. Сенс цієї заборони, вважає Бутусов, – “прирівняти ведення бойових дій українською армією до адміністративного правопорушення”.

“Приголомшливо виписана норма – заборонений вогонь у відповідь по ворогу. Тут же застереження – що якщо це не пояснюється наказом командира і військовою необхідністю. Але це ж маячня! Завдання відкривати вогонь по ворогу і тим більше, відкривати вогонь у відповідь, не потребує обмежень і не може бути заборонене в будь-якому вигляді додатковими наказами – це обов’язок військовослужбовця в зоні бойових дій, якою є зона ООС! Вогонь по ворогу, а тим більше у відповідь, нічим не може бути обмежений! Ніякий воїн не повинен чекати наказ, щоб відкрити вогонь по ворогу – він зобов’язаний відкритий вогонь по ворогу”, – заявив журналіст.

Бутусов також застерігає, що штрафи для військових командирів за вчинені підлеглими правопорушення спричинить корупцію і “не реєстрацію реальних правопорушень”.

“Тобто вирішив командир п’яницю покарати і визначити ступінь сп’яніння – отримай штраф. Наркоманів немає сенсу штрафувати – адже позбавлять премії самого командира. Перевели командиру в частину прикомандированих, вони щось набідокурили – отримай штраф. Це ж суперечить самій логіці підтримки дисципліни у військах”, – пише Бутусов.

Тим часом у соцмережі вже з’явилася реакція на опублікований Бутусовим наказ Міноборони. Так, користувачі Facebook запитують, про які розміри штрафів йдеться і на які номери карток скидати гроші волонтерам для оплати цих штрафів.

Згодом інформацію про такий наказ підтвердили у МОУ, а саме що хочуть його виправити :

Що шокує – наказ підписав міністр, а значить, повинні по ідеї візувати кілька його заступників, керівництво правових управлінь МО і ГШ, Головком ВСУ, начальник Генштабу ЗСУ, начальники фінансових управлінь МО і ГШ, і ніхто не помітив очевидний кричущий марення, – пишу Юрій Бутусов.

Дуже смішно, яка хвиля найманих ботів кинулася писати, що “Бутусов поширює фейк”. Ха-ха. Міноборони усвідомило, що проявляти упертість в такий історії не можна – адже коли ми його виконали переведемо на англійську мову, і передамо в посольства країн НАТО, над авторами та підписантами наказу будуть просто сміятися і крутити пальцем біля скроні. Заодно стало зрозуміло, що рівень стратегічних комунікацій в МО.

Що ж, будемо чекати змін до наказу, судячи з даною заявою МО, військовослужбовцям в ООС виконувати наказ № 330 поки не треба. Сподіваюся, нам вдасться врятувати армію від виконання цього ганебного непорозуміння.

Хочу подякувати тим небайдужих військових, справжніх патріотів і професіоналів, які відразу ж оцінили згубний значення наказу № 330 і передали мені цю інформацію. Якщо у когось є можливість – може хтось передати мені копію візувати наказу? Хочу показати всі підписи, щоб не помилитися, там повинно бути чимало віз, цікаво, хто під такою ганьбою посмів поставити підписи – це ж свідчення повної професійної деградації.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh