Авторські статті

Міноборони України видало наказ, який вводить штрафи для українських військових за вогонь у відповідь на Донбасі

Про це на своїй сторінці в Facebook написав журналіст Юрій Бутусов і виклав копії відповідного наказу.

“У це важко повірити, але цей наказ справжній, Цензор.Нет його отримав від джерел з наших частин і підрозділів на фронті”, – пише Бутусов. За його словами, наказ №330 Міністра оборони України Андрія Тарана від 16 вересня вже доведений в усі військові частини на фронті.

Зазначається, що наказ вводить додаткову премію для військових на фронті, але якщо військовослужбовець допускає правопорушення, то його штрафують і премію скорочують. “Командирам відділень, взводів, рот (батарей), батальйонів (дивізіонів) та бригад розмір винагороди встановлюється залежно від кількості врахованих порушень, допущених підлеглим особовим складом за місяць, у таких розмірах від граничного розміру винагороди:

  • 75 відсотків – у разі допущення 1 порушення для командира батальйону (дивізіону), бригади;
  • 67 відсотків – у разі допущення 1 порушення для командира взводу, роти (батареї);
  • 50 відсотків – у разі допущення 2 порушень для командира батальйону (дивізіону), бригади;
  • 33 відсотки – у разі допущення 2 порушень для командира взводу, роти (батареї);
  • 25 відсотків – у разі допущення 3 порушень для командира батальйону (дивізіону), бригади”, – сказано в тексті документа.

Серед таких порушень містяться: вчинення військовослужбовцями військового адміністративного правопорушення або адміністративного правопорушення; наявність неврахованих при виконанні службових обов’язків випадків захворювань через порушення правил гігієни, травм через порушення заходів безпеки, суїцидів та невиправданих бойових втрат серед особового складу; відкриття вогню (у тому числі у відповідь) без наказу відповідного командира (начальника), крім випадків військової необхідності.

фото facebook.com/butusov.yuriy фото facebook.com/butusov.yuriy

“Тобто премія видається армії під час війни, щоб вона не стріляла і не порушувала припинення вогню, а якщо військовослужбовець відкриває вогонь, в тому числі у відповідь, його можуть оштрафувати і позбавити премії!”,- підкреслює Бутусов.

За його словами, цей наказ суперечить Конституції України, законодавству, які вимагають захищати країну від агресора. Також, такого немає в жодній країні НАТО. Сенс цієї заборони, вважає Бутусов, – “прирівняти ведення бойових дій українською армією до адміністративного правопорушення”.

“Приголомшливо виписана норма – заборонений вогонь у відповідь по ворогу. Тут же застереження – що якщо це не пояснюється наказом командира і військовою необхідністю. Але це ж маячня! Завдання відкривати вогонь по ворогу і тим більше, відкривати вогонь у відповідь, не потребує обмежень і не може бути заборонене в будь-якому вигляді додатковими наказами – це обов’язок військовослужбовця в зоні бойових дій, якою є зона ООС! Вогонь по ворогу, а тим більше у відповідь, нічим не може бути обмежений! Ніякий воїн не повинен чекати наказ, щоб відкрити вогонь по ворогу – він зобов’язаний відкритий вогонь по ворогу”, – заявив журналіст.

Бутусов також застерігає, що штрафи для військових командирів за вчинені підлеглими правопорушення спричинить корупцію і “не реєстрацію реальних правопорушень”.

“Тобто вирішив командир п’яницю покарати і визначити ступінь сп’яніння – отримай штраф. Наркоманів немає сенсу штрафувати – адже позбавлять премії самого командира. Перевели командиру в частину прикомандированих, вони щось набідокурили – отримай штраф. Це ж суперечить самій логіці підтримки дисципліни у військах”, – пише Бутусов.

Тим часом у соцмережі вже з’явилася реакція на опублікований Бутусовим наказ Міноборони. Так, користувачі Facebook запитують, про які розміри штрафів йдеться і на які номери карток скидати гроші волонтерам для оплати цих штрафів.

Згодом інформацію про такий наказ підтвердили у МОУ, а саме що хочуть його виправити :

Що шокує – наказ підписав міністр, а значить, повинні по ідеї візувати кілька його заступників, керівництво правових управлінь МО і ГШ, Головком ВСУ, начальник Генштабу ЗСУ, начальники фінансових управлінь МО і ГШ, і ніхто не помітив очевидний кричущий марення, – пишу Юрій Бутусов.

Дуже смішно, яка хвиля найманих ботів кинулася писати, що “Бутусов поширює фейк”. Ха-ха. Міноборони усвідомило, що проявляти упертість в такий історії не можна – адже коли ми його виконали переведемо на англійську мову, і передамо в посольства країн НАТО, над авторами та підписантами наказу будуть просто сміятися і крутити пальцем біля скроні. Заодно стало зрозуміло, що рівень стратегічних комунікацій в МО.

Що ж, будемо чекати змін до наказу, судячи з даною заявою МО, військовослужбовцям в ООС виконувати наказ № 330 поки не треба. Сподіваюся, нам вдасться врятувати армію від виконання цього ганебного непорозуміння.

Хочу подякувати тим небайдужих військових, справжніх патріотів і професіоналів, які відразу ж оцінили згубний значення наказу № 330 і передали мені цю інформацію. Якщо у когось є можливість – може хтось передати мені копію візувати наказу? Хочу показати всі підписи, щоб не помилитися, там повинно бути чимало віз, цікаво, хто під такою ганьбою посмів поставити підписи – це ж свідчення повної професійної деградації.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України