Авторські статті

Мінкульт погодив виділення 32 мільйонів гривень з бюджету на серіал громадянину РФ

Влітку Мінкульт (в особі дочірньої структури) оголосив мистецький конкурс на фінансування кіно та серіалів.

Про це повідомила Natalie Sedletska – автор та ведуча у Схеми: корупція в деталях – RFERL

Серед переможців, окрім Юрія Горбунова з «Інгульцем», оголосили ще одну цікаву заявку.

Її подав Наум Баруля – генпродюсер «Ліги сміху» і давній творчий соратник Володимира Зеленського. Його донька – нині народна депутатка від «Слуги народу».

Заявку на виробництво комедійного серіалу «Нижча ліга» Наум Баруля подав від фірми «Драйв продакшн».

Співвласником цієї фірми до 2019 року був і сам Зеленський.

При цьому, умовами конкурсу була прямо заборонена участь громадян Російської Федерації. А Наум Баруля – громадянин Російської Федерації.

Отримавши паспорт РФ у 2009 році, він досі не вийшов з громадянства країни-агресорки, як з’ясувала журналістка «Схем» Оля Івлєва

Попри пряму заборону, дочірня структура Мінкульту 8 червня таки оголосила його в списку переможців, та затвердила бюджетне фінансування серіалу «Нижча ліга» Наума Барулі у розмірі 32 мільйони гривень.

А далі, більш ніж за місяць, 18 липня трапився скандал з Горбуновим та «Інгульцем», коли розкрили його кошториси. Скандалу, який собою затьмарив усіх інших переможців конкурсу і завершився відставкою міністра культури Ткаченка.

Так ось, як з’ясували «Схеми», наступного ж дня після початку цього скандалу, а саме 19 липня, Наум Баруля написав листа до Мінкульту, яким повідомив, що відкликає свою заявку за власним бажанням.
І саме через це Мінкульт зрештою таки не підписав контракт і не дав грошей Науму Барулі. А не через те, що він громадянин РФ.

Та чи відкликав би Наум Баруля свою заявку, якби не скандал навколо Горбунова? І чому взагалі претендував на держфінансування, приховавши наявність у себе громадянства Російської Федерації всупереч умовам конкурсу?

Ось що на це відповів у коментарі сам Наум Баруля:

«Нижча ліга» – це мав бути серіал про дитячу футбольну команду. Ми сіли, подумали, що зараз це не на часі. Не хотілося під час війни державні гроші на цей фільм», – відповів український продюсер з російським паспортом, наявність якого коментувати відмовився.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України