Новини з Австрії

Міністр закордонних справ Австрії хоче діалогу з Росією у майбутньому

Міністр закордонних справ Австрії: Росія, як і раніше, важлива для Європи в майбутньому

За словами міністра закордонних справ Олександра Шалленберга (ÖVP), Росія продовжуватиме відігравати роль для Європи у майбутньому. За словами Шалленберга, в інтерв’ю, опублікованому в середу з інформаційним агентством Reuters у Відні, повний розрив у всіх областях є ілюзорним.

«Росія не зникне із земної кулі і продовжуватиме залишатися нашим найбільшим сусідом. Достоєвський та Чайковський залишаються частиною європейської культури, подобається нам це чи ні».

Крім того, міністр захищав Raiffeisen Bank International (RBI), який зараз перебуває в центрі уваги через свій російський бізнес. «Лише дев’ять відсотків західних компаній вийшли з Росії, 91 відсоток все ще там і чекають».

Другий за величиною банк Австрії вивчає всі стратегічні варіанти для свого російського бізнесу на вихід понад рік. Тиск відбувається переважно з боку України. RBI також піддається увазі з боку санкційного управління США OFAC, яке від банку вимагає відповіді на великі питання про свій російський бізнес. Шалленберг назвав підхід США як «цілком законним». Для нього важливо, щоб усі австрійські компанії «дотримувалися санкцій ЄС», наголосив міністр, і він очікує, що RBI буде відповідати.

Тим не менш, звільнення з Росії не є частиною політики санкцій.

“Існують вимоги, які виходять далеко за межі того, що є частиною американських або європейських санкцій”, – сказав Шалленберг, вказавши, що Банк Америки або Unicredit також присутній в Росії.

Проте він не обговорював ні в одній розмові, ні американцями, ні з якою іншою стороною можливий вихід RBI з Росії.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України