Здоров'я

 Міністр Степанов відзвітував перед Верховною Радою щодо проміжних результатів боротьби з COVID-19

 Міністр Степанов відзвітував перед Верховною Радою щодо проміжних результатів боротьби з COVID-19

Завдання влади – допомогти громадянам адаптуватися до нової реальності та максимально підготуватись до всіх варіантів розвитку подій у зв’язку з епідемією  COVID-19. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, звітуючи перед Верховною Радою.

«COVID-19 – це вже невід'ємна складова нашого життя. Це наша нова реальність. Наше спільне завдання – допомогти громадянам максимально швидко до неї адаптуватися, щоб життя у ній було безпечним», – заявив Максим Степанов.

За його словами, на початок вересня у 315 закладах охорони здоров’я, які надають допомогу хворим на COVID-19, наявні  26 тисяч ліжок, а в резерві – ще 213 лікарень, готових прийняти ще 9 тисяч хворих на COVID-19. Він також наголосив, що МОЗ відновило роботу лабораторних центрів і суттєво збільшило кількість тестувань.

«За 5 місяців ми відновили роботу лабораторних центрів (з 4 до 69) і збільшили кількість ПЛР-тестувань на добу з 200 до майже 25 тисяч. І продовжуємо набирати обертів. Загальне число зроблених тестів вже складає близько 1 млн 700 тисяч», – повідомив Міністр.

Він також зазначив, що змінилася ситуація із захворюваністю медиків на COVID-19. Наразі кількість лікарів, які захворіли, зменшилась майже у 4 рази.

«На 2 вересня на коронавірусну хворобу захворіло 11 498 медичних працівників (9,1% від усіх), в тому числі 93 випадки призвели до летальних наслідків. Завдяки нашим діям середньотижнева частка медичних працівників у захворюваності на COVID-19 зменшилася з 20,08% до 4,98% станом на зараз», – наголосив Максим Степанов.

Він також зазначив, що наразі всі медичні працівники, які працюють із хворими на COVID-19, отримують доплати в розмірі 300%. Є поодинокі випадки скарг на невиплату цих коштів, але Міністерство оперативно розв'язує ці проблеми.

«Коли я очолив міністерство, у країні були шалені проблеми з забезпеченням засобами індивідуального захисту медиків. Цей дефіцит ліквідовано. На початок осені на залишках у лікарнях є понад 1,4 млн костюмів та халатів (в середньому тримісячне забезпечення), майже 5 млн масок та 1,3 млн респіраторів, а також 5,4 млн рукавичок», – підсумував Максим Степанов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.