Міністр Степанов відзвітував перед Верховною Радою щодо проміжних результатів боротьби з COVID-19

Завдання влади – допомогти громадянам адаптуватися до нової реальності та максимально підготуватись до всіх варіантів розвитку подій у зв’язку з епідемією  COVID-19. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, звітуючи перед Верховною Радою.

«COVID-19 – це вже невід'ємна складова нашого життя. Це наша нова реальність. Наше спільне завдання – допомогти громадянам максимально швидко до неї адаптуватися, щоб життя у ній було безпечним», – заявив Максим Степанов.

За його словами, на початок вересня у 315 закладах охорони здоров’я, які надають допомогу хворим на COVID-19, наявні  26 тисяч ліжок, а в резерві – ще 213 лікарень, готових прийняти ще 9 тисяч хворих на COVID-19. Він також наголосив, що МОЗ відновило роботу лабораторних центрів і суттєво збільшило кількість тестувань.

«За 5 місяців ми відновили роботу лабораторних центрів (з 4 до 69) і збільшили кількість ПЛР-тестувань на добу з 200 до майже 25 тисяч. І продовжуємо набирати обертів. Загальне число зроблених тестів вже складає близько 1 млн 700 тисяч», – повідомив Міністр.

Він також зазначив, що змінилася ситуація із захворюваністю медиків на COVID-19. Наразі кількість лікарів, які захворіли, зменшилась майже у 4 рази.

«На 2 вересня на коронавірусну хворобу захворіло 11 498 медичних працівників (9,1% від усіх), в тому числі 93 випадки призвели до летальних наслідків. Завдяки нашим діям середньотижнева частка медичних працівників у захворюваності на COVID-19 зменшилася з 20,08% до 4,98% станом на зараз», – наголосив Максим Степанов.

Він також зазначив, що наразі всі медичні працівники, які працюють із хворими на COVID-19, отримують доплати в розмірі 300%. Є поодинокі випадки скарг на невиплату цих коштів, але Міністерство оперативно розв'язує ці проблеми.

«Коли я очолив міністерство, у країні були шалені проблеми з забезпеченням засобами індивідуального захисту медиків. Цей дефіцит ліквідовано. На початок осені на залишках у лікарнях є понад 1,4 млн костюмів та халатів (в середньому тримісячне забезпечення), майже 5 млн масок та 1,3 млн респіраторів, а також 5,4 млн рукавичок», – підсумував Максим Степанов.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh