Авторські статтіНовини з Австрії

Міністр сільського господарства Австрії закликала фермерів пристосовуватися до зміни клімату

Засуха, лісові пожежі, сильні дощі, які присутні в Австрії протягом останніх кількох місяців, — це все те, до чого повинні звикнути австрійські сільгоспвиробники.

До зміни клімату австрійських фермерів на прес-конференції, що пройшла в понеділок, закликала готуватися міністр сільського господарства Австрії Елізабет Кестингер (?VP).
У сільському господарстві Австрії у цьому році очікуються втрати врожаю від 10 до 15 відсотків. За словами міністра, планується зниження обсягу збору фруктів і овочів. Єдиним винятком, мабуть, є збір винограду, який в цьому році «як ніколи гарний».

Але не тільки погода і зміна клімату сприяє зниженню врожаю сільськогосподарських культур, але й усі можливі шкідників із числа комах.

За словами міністра, одним із способів боротьби сільгоспвиробників зі зміною клімату та шкідниками є розведення нових сортів культур. Вже рік як реалізується дослідницький проект, учасниками якого стали Агентство з охорони здоров’я і продовольчої безпеки (Ages) і Saatgut Austria. В його рамках проводитися робота по вирощуванню найбільш стійких до екстремальних погодних умов сортів. Нові сорти сільськогосподарських культур повинні вимагати менше води і швидше дозрівати. Для селекції у рамках трирічного проекту використовуються місцеві культури, а також культури, вирощувані в Угорщині, Румунії і Туреччини, де клімат більш жаркий і сухий.

Особливу увагу Елізабет Кестингер звернула на необхідність підтримки таких сільськогосподарських культур, як пшениця і картопля, для яких високі температури згубні. При цьому міністр окремо зазначила, що на території Австрії законодавчо заборонено використання продуктів, отриманих за допомогою генної інженерії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України