Економіка

Міністерство відновлення разом з USAID імплементують портфель проєктів розподіленої генерації

Допомога буде надана в рамках Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) USAID. Співпраця є частиною заходів в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між USAID ПЕБ та Міністерством відновлення, підписаного в листопаді 2023 року.

Мета проєктів – модернізація муніципальної енергетичної інфраструктури, впровадження нових сучасних галузевих технологій, підвищення стійкості енергетичної інфраструктури, сприяння інтеграції розподіленої генерації та реформам енергетичного сектору.

«У нас є попередній успішний досвід реалізації проєктів спільно з USAID ПЕБ. Громади вже відчули на собі позитивні зміни завдяки своєчасно наданій допомозі. Зокрема не так давно одне з теплопостачальних підприємств Хмельницької області завершило установку та приєднання до мереж першої когенераційної установки. Буде закуплена ще 91 установка для 32 міст та двох університетів, щоб підтримати забезпечення стабільного теплопостачання.

Ми впевнені, що потрібно далі поглиблювати співпрацю для досягнення спільних цілей щодо посилення енергетичної безпеки України та не просто відновлення нашої критичної інфраструктури, а її модернізації», — зазначив Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Також важливим аспектом співпраці є перехід до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої в ЄС енергетичної економіки. За словами заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександри Азархіної основна задача сьогодні — забезпечення енергетичної стійкості громад, включаючи розвиток розподіленого виробництва енергії з інтегрованою когенерацією, використання відновлюваних джерел енергії та біопалив, а також модернізацію централізованого теплопостачання, в тому числі шляхом залучення приватних інвестицій.

«Розподілена генерація, яка включає когенерацію та альтернативні джерела палива, є одним зі способів забезпечити безперервне живлення власних котелень теплопостачальних підприємств та надання послуги з теплопостачання, в тому числі під час відключень. Цей підхід також дає змогу виробляти електроенергію в ізольованому режимі (енергоострів), і служить життєво важливим енергетичним ресурсом для місцевої критичної інфраструктури, таких як системи водопостачання, каналізації та лікарні», — наголосила Олександра Азархіна.

ПЕБ вже надавав технічну допомогу Міністерству. Зокрема йдеться про розробку проєкту закону про індивідуальні теплові пункти, схеми теплопостачання, концепції державної підтримки теплокомуненерго та модернізації теплопостачання, розробку методології встановлення тарифів на основі регулятивних активів (RAB), а також організацію навчання за багатьма напрямками з метою посилення інституційної спроможності відповідних державних органів, муніципалітетів та компанії енергетичної галузі.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України