Економіка

В Україні розпочато інформаційну кампанію щодо фізичної безбар’єрності

Першочерговим бар’єром у фізичній доступності будівель і споруд, пішохідних доріжок, переходів — є сходи, які для забезпечення доступності необхідно дублювати пандусом. Тому, з пояснення, яким має бути пандус, і починається інформаційна кампанія з фізичної безбар’єрності.

Яким повинен бути нормативний пандус?

Ухил відкритих пандусів на шляхах руху і біля входу до будівлі повинен бути не більше ніж 8 % (1:12). Ширина пандуса повинна бути в просвіті не менше ніж: за однобічним рухом 1,2 м, за двобічним -1,8 м. Максимальна висота одного підйому відкритого пандусу на шляхах руху не повинна перевищувати 0,8 м. Після кожного підйому необхідне влаштування горизонтальних площадок глибиною не менше ніж 1,5 м.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури розпочало інформаційну кампанію щодо фізичної безбар’єрності

Пандуси, а також перепади висот більше ніж 0,3 м повинні мати з обох боків поручні. Не допускається встановлення накладних противоковзких планок на поверхні пандусів, а також неприпустимим є скидання атмосферних опадів з даху або системою водовідведення на похилу площину пандуса.

Відкриті пандуси на шляхах руху повинні мати двобічну огорожу з поручнями на висоті 0,7 м і 0,9 м, а в закладах дошкільної освіти, парках, на дитячих майданчиках-додатково на висоті 0,5 м.

Поверхня відкритих пандусів на шляхах руху повинна бути жорсткою, чітко маркована кольором або фактурою, контрастною відносно суміжних горизонтальних поверхонь.

Важливо пам’ятати, що облаштування ненормативних пандусів, з ухилом більше 8%, створює небезпеку для життя людини з інвалідністю під час користування ним.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України