Авторські статті

Міністерство оборони заощаджує десятки мільйонів гривень на «електронних торгах»

У Міністерстві оборони України триває експеримент із застосування електронних засобів під час здійснення переговорних процедур закупівель, так званих «електронних торгів». Запровадження системи електронних закупівель є спільним проектом «волонтерського десанту» Міністерства оборони України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, візійного проекту «Нова країна» та системи електронних державних закупівель «Прозорро».

Конкурентне середовище електронних торгів спонукає виробників до зменшення ціни, чим сприяє економії державних коштів.

Так, на початку липня під час проведення електронних торгів за 14 позиціями (кашкети польові («мазепинки»), консерви, чай, кава тощо) очікувана сума закупівель Міністерства оборони України становила більше 54,5 мільйонів гривень. За підсумками аукціону реальна сума закупівлі знизилася до 49,4 мільону гривень.

В ході електронних торгів на закупівлю 105 тисяч комплектів польової форми одягу за новими технічними вимогами (новий дизайн) очікувана вартість закупівлі складала понад 99 мільонів гривень або 944 гривні за комплект. За результатами перших електронних аукционів вартість одного комплекту форми одягу знизилася до близько 750 гривень. Таким чином, остаточна ціна виявилася на 20 мільйонів нижчою від очікуваної вартості.

Участь у торгах за кожним лотом Міністерства оборони України брало 10-12 фірм, а загалом було запрошено більше 40 постачальників. Доступ до електронних торгів нових фірм-виробників дозволив Міністерству оборони України отримати цінові пропозиції від постачальників до участі у переговорах майже втричі дешевше за їх початкову вартість.

Передбачається, що нові камуфляжні однострої надійдуть для забезпечення військових частин і підрозділів Збройних Сил України, у тому числі тих, що виконують завдання в зоні АТО, до кінця третього кварталу цього року.

Рішенням Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака, заощаджені на електронних торгах кошти будуть спрямовані на закупівлю нових зразків екіпірування. Зокрема, нової зимової форми одягу для військ спеціального призначення, а також теплих головних уборів для всіх Збройних Сил України (флісові підшоломники, шарфи-труби) та рукавичок.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.