Авторські статті

Міністерство оборони України перейде на електронну систему закупівель продуктів харчування – волонтер

Волонтер Юрій Бірюков на своїй сторінці Фейсбук повідомив про те, що після 1 серпня поточного року діюча система харчування солдат ВСУ може змінитися дуже кардинально в кращу сторону. Він виділив декілька ключових змін, які можуть бути введені вже цього року.

фото з соціальної сторінки волонтера Юрія Бірюкова

1) МО буде самостійно закуповувати продукти харчування. М’ясо та гречку, борошно і рис, спеції і цукор. Зараз МО не закуповує продукти харчування (виняток становлять тільки компоненти сухпайка). На які ціни може вийти Міністерство оборони України при річній закупівлю гречки на 250 тисяч особового складу – можна уявити.

2) Щоб закупівлі були кришталево-прозорими – вони будуть проводитися тільки на майданчику електронних торгів Системи електронних державних закупівель ProZorro.

3) Вже зараз деяка кількість мобілізованих проходять курси кухарів.

4) Пілотний проект запускається на базі кількох військових частин, розташованих в ППД (пункті постійної дислокації). Там їх зараз годують “фірми-годувальники”. Годуватимуть свої власні кухарі.

5) Весь процес буде сильно комп’ютеризований : від електронного каталогу варіантів меню (завсклад формуватиме меню на місяць, виходячи з можливих варіантів) до індивідуальної картки кожному військовослужбовцю (а в їдальні будуть стояти зчитувачі). Ми будемо знати скільки солдат точно поїло і скільки продуктів витрачено. Злодійство буде, махінації будуть – але в рази менше.

6) Меню складають зараз фахівці ресторанних мереж “Пузата Хата” і “Козирна карта”. Не заради преференцій, не заради грошей. Так, безкоштовно.

7) І найсмачніше … На добову норму будуть давати грошей рівно стільки, скільки вона зараз коштує. Ось заради цього і варто було пробивати цей документ. Не 17 гривень 62 копійки, не 30 гривень. А рівно стільки – скільки потрібно.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України