Економіка

Міністерство оборони України вже в цьому році може додатково замовити три військово-транспортні літаки Ан-178

Про це повідомив в інтерв’ю журналістам “Факти ICTV” Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

“Ми сподіваємося, що в цьому році Міністерство оборони здійснить замовлення ще додатково трьох літаків. Є зацікавленість в різних структур міністерства Внутрішніх справ. Зокрема, це і в Державної служби надзвичайних ситуацій і в Національної гвардії”, – розповів він.

За словами генерального директора ДП “Антонов” Сергія Бичкова, після контракту з Міноборони, який було укладено у грудні минулого року, свою зацікавленість в українських літаках почали проявляти й багато інших країн, як то Азербайджан, Узбекистан, Індія, Туреччина та Саудівська Аравія.

“Пішло відлуння практично по всьому світу. І, буквально після того, як був підписаний контракт, почали цікавитися й інші країни. І ми вже на сьогодні маємо попередні замовлення”, – відзначив Сергій Бичков.

Однак про деталі цих “попередніх замовлень” (моделі літаків, їх кількість, строки й на якому етапі перемовини щодо твердих контрактів) очільник держпідприємства не повідомив.

Міноборони готує додаткове замовлення на три літаки Ан-178 до кінця року

Перший Ан-178-100Р для ЗСУ (зн 007) станом на початок червня 2021 року. Фото: Факти ICTV

У грудні 2020 року Міністерство оборони України вперше за часів Незалежності замовило у ДП “Антонов” під державні гарантії три нових транспортних літаків Ан-178-100Р. Наразі вже отримано фінансування у розмірі 600 млн гривень. Фюзеляж першого Ан-178 (зн 007) був викочений 20 травня 2021 року.

Міноборони готує додаткове замовлення на три літаки Ан-178 до кінця року

Фото: ДК “Укроборонпром”

Наразі перший літак для українських військових (борт 007) добудовується в цеху кінцевого складання, а поруч з ним на стапелі кінцевого складання почали формувати фюзеляж другого літака (борт 008).

За словами Сергія Бичкова, в повітря перший з Ан-178-100Р для Збройних сил України має піднятися вже на початку наступного року, а до кінця 2022 злетіти повинен і другий літак.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України