Міністерство фінансів Австрії представило онлайн-калькулятор, за допомогою якого громадяни можуть точно розрахувати свої грошові бонуси.
Щоб протидіяти інфляції та зростанню цін, федеральний уряд вжив численних заходів, щоб дати людям впевненість у тому, що вони можуть продовжувати забезпечувати своє життя. Платники податків тепер можуть використовувати калькулятор Міністерства фінансів для розрахунку своїх особистих бонусів. Онлайн-калькулятор на сторінці www.bmf.gv.at/entlastungsrechner тепер розширено: тепер громадяни можуть розрахувати свою особисту фінансову допомогу, запровадивши свою чисту заробітну плату.
Минулого року Австрія витратила на боротьбу із кризою та повернула народу значні суми. Конкретно 5,7 млрд євро було виплачено минулого року на заходи щодо надання допомоги та для боротьби з інфляцією, 3,8 млрд євро довелося використати для придбання стратегічного резерву газу, а вищі витрати на рефінансування склали 2,8 млрд євро.
Ряд податкових заходів надає позитивний вплив на чисту заробітну плату: всі платники податку на заробітну плату та прибутковий податок отримують вигоду від скасування холодної прогресії та вищих податкових відрахувань. Крім того, податкові ставки для другого та третього тарифних рівнів знизяться у 2023 році у зв’язку з екосоціальною податковою реформою, і з 2022 року сім’ї отримують вищу сімейну надбавку чи допомогу на дитину.
Насамперед, особливо виграють громадяни з малими та середніми доходами. Наприклад, межі доходів для двох найнижчих тарифних рівнів були підняті вище за рівень інфляції. Раніше платники податків оподатковувалися з межі доходу в 11 000 євро — цього року ця межа становить 11 693 євро.
Протягом всього 2023 календарного року змішана податкова ставка у розмірі 41 відсотка також застосовуватиметься до третього тарифного рівня. 2024 року ставка податку для третього тарифного рівня становитиме 40 відсотків. Ставку податку для другого тарифного рівня буде знижено до 30 відсотків з 2023 року. У попередньому році вона розраховувалася зі змішаною ставкою 32,5 відсотка, а 2021 року становила 35 відсотків.