Новини з Австрії

Міністерка енергетики австрійського уряду закликає енергетичні компанії відмовитись від російського газу

У березні 2023 року 79 відсотків імпорту газу в Австрію знову припадало на Росію

Міністр енергетики австрійського уряду Леоноре Гевесслер (Зелені) вважає, що енергетичні компанії зобов’язані відмовитись від російського газу до 2027 року.

“Мій наступний крок – залучити постачальників енергії за стіл переговорів”, – сказала Гевесслер.

У середу Комісія ЄС розкритикувала Австрію за відсутність чітко визначеного короткострокового плану щодо повної відмови від імпорту російського газу. Хоча Австрія змогла зменшити свою залежність, вона, як і раніше, набагато вища за середній показник по ЄС. Гевесслер відхилила критику, вказавши, що частка імпорту газу з Росії впала з 80 до 50 відсотків у період із березня 2022 року до грудня 2022 року.

Однак у березні 2023 року 79 відсотків імпорту газу знову припадало на Росію.

Гевесслер має концепцію виходу з російського газу, розроблену екс-главою OMV Герхардом Ройссом і колишнім керівником E-Control Вальтером Больце, і вона була представлена в кінці квітня. Міністр хоче підвищити відповідальність постачальників енергії за зберігання неросійського газу та передати частину газового бізнесу OMV державному холдингу ÖBAG. Крім того, Австрія має отримати від OMV обсяги газу в Норвегії та Румунії, включаючи транспортні потужності. Однак поки що це не погоджено в уряді.

На 2023/24 рік уряд виділив близько 940 мільйонів євро на наступальну теплову модернізацію для приватних осіб та компаній, а також на рекламну кампанію «Відмовтеся від нафти та газу». За словами Гевесслера, близько 20 відсотків фінансування минулого року було спрямовано на теплову модернізацію та 80 відсотків на заміну котлів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України