Економіка

Міненерго: Україна побудує два нових атомних блоки до 2032 року

До 2032 року Міністерство енергетики планує побудувати два нових атомних блоки та запустити пілотні проєкти малих модульних реакторів

Про це заявив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

«Розширення ролі атомної та «зеленої» енергетики та децентралізована енергетична система. Ці пріоритети – в основі нашої оновленої Енергетичної стратегії на найближчі десятиліття», – зауважив міністр.

За словами Демченкова, роль вугілля значно знизиться після 2032 року, а до 2040 року Україна планує повністю відмовитися від його використання у процесі виробництва електроенергії. Поступова відмова від вугілля відбуватиметься паралельно з будівництвом нових сонячних та вітрових генерацій, а також ТЕЦ, що працюватимуть на біопаливі.

«Очікується, що частка відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі досягне 25% у 2032 році та подвоїться до 2050 року», – зауважив він.

За словами заступника міністра, енергетичний перехід для Європи буде не просто неповним без України, а й неможливим.

«Нещодавно Фатіх Барол, глава Міжнародного енергетичного агентства, назвав Закон США про зниження інфляції найважливішою кліматичною угодою з часів Паризької угоди. Ми переконані, що післявоєнне «зелене» відновлення України стане ще однією ланкою в цьому глобальному поштовху до кліматичної нейтральності», – резюмував представник Міненерго.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України