Економіка

Мінекономіки розробляє механізм відновлення зруйнованих підприємств через матеріально-технічну допомогу

Мінекономіки розробляє механізм відновлення виробництв, зруйнованих чи пошкоджених через війну, шляхом отримання матеріально-технічної допомоги у вигляді обладнання від виробників країн-партнерів.

Про це 15 листопада йшлося під час наради під головуванням замміністра економіки Ігоря Фоменка та за участі представників міністерств, обласних держадміністрацій та ФРУ, повідомляє прессслужба відомства.

«Ключова ідея: національні виробники, обладнання яких знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, матимуть можливість отримати обладнання іноземного виробництва як матеріально-технічну допомогу. Акцентую, що йдеться про допомогу саме обладнанням, а не коштами. Воно постачатиметься за механізмами, аналогічними або схожими з механізмами надходження гуманітарної допомоги в Україну”, – зазначив Фоменко.

За його словами, завдання на найближчий період – спільно напрацювати та запропонувати абсолютно прозорий і чіткий механізм отримання допомоги, зрозумілий як для українського бізнесу, так і для іноземних партнерів, на чию підтримку розраховує Україна.

Згідно з запропонованим до обговорення варіантом, приватні підприємства подаватимуть офіційно підтверджений перелік пошкодженого обладнання до ОВА, державні – до центральних органів виконавчої влади.

Допомога надходитиме через визначених отримувачів гуманітарної допомоги. Мінекономіки планує розробити механізм її розподілу з урахуванням пріоритетності розвитку галузей економіки та економічної доцільності. Крім того, обов’язково потрібно розробити дієві запобіжники від зловживань на різних етапах та механізми контролю.

Передбачається, що ключовими адресатами матеріально-технічної допомоги у вигляді обладнання стануть підприємства переробки чи ті, що генерують додану вартість.

За підсумками наради було вирішено доручити надати відповідні пропозиції та зауваження до Міністерства економіки протягом 10 днів. Також Центральні органи виконавчої влади протягом цього терміну мають подати до Мінекономіки пропозиції щодо створення постійного консультативно-дорадчого органу (робочої групи) з питань гуманітарної допомоги при Мінекономіки, її можливі завдання, повноваження та порядок функціонування

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України