“Мікробів більше, ніж під кришкою унітазу” – що ви повинні знати, якщо регулярно користуєтесь смартфоном

Якщо років 20 тому мобільний телефон був розкішшю, доступною хіба що діловим людям, зараз він перетворився на звичайну необхідність. «Наворочені» смартфони є не тільки у забезпечених бізнесменів, але навіть у школярів, які ще не освоїли табличку множення.

І якщо на початку появи стільникових телефонів чулися боязкі заяви про поганий вплив цих портативних пристроїв на живий організм, то зараз такі попередження звучать все голосніше. І сьогодні ми постарається розібратися, чи такий шкідливий смартфон, як про нього говорять.

Вивчали шкоду мобільного телефону досить серйозні організації. Так, Національним інститутом онкології США визначено три головні причини, які змушують нас побоюватися «мобільників».

 

  1. Від кожного пристрою під час роботи виходить радіочастотне випромінювання, яке за своєю природою погано впливає на будь-який живий організм.
  2. Кількість користувачів продовжує зростати, збільшуючи і без того величезний електромагнітний фон, що тільки сильніше впливає на кожну людину.
  3. Збільшується доступність зв’язку, внаслідок чого зростає кількість і тривалість дзвінків. Удосконалення смартфонів мотивує людей частіше користуватися ними, що створює ще більше навантаження на організм.

Все ж більшість вчених вважають сумнівним той ієї факт, що часте використання мобільного телефону веде до раку. Дійсно, в процесі розмови, коли пристрій притиснуто до вуха, випромінювання діє таким чином, що близькі до телефону тканини нагріваються.

Але прямої залежності між таким підйомом температури і раком не виявлено. А якщо людина використовує гарнітуру або говорить по гучному зв’язку, то випромінювання на неї майже не впливає.

Однак є й інші фактори, які говорять не на користь телефонів:

Мікроби

Немає людей, які миють руки перед кожним використанням «мобільника» і після нього. Через це телефони стають домом безлічі мікробів і навіть кишкової палички. Тому руки слід тримати в чистоті, як і сам телефон, регулярно його дезінфікуючи.

Нещасні випадки

Згідно зі статистикою, тільки на дорогах в США щодня через неуважність гине близько 10 осіб, понад 1000 отримують травми різної тяжкості. Листування і розмови по телефону – головна причина цих бід. Не краща ситуація і в інших країнах. Відволікаючись на телефон, водії втрачають концентрацію за кермом, що призводить до плачевних наслідків.

Перевтома очей

Кожний активний користувач мобільного телефону відчуває навантаження на очі. Що вже говорити про дітей і підлітків, які готові жертвувати сном, аби дивитися в маленький екран довше? Але ж яскраве світло швидко перевтомлює очі. Щоб пристосуватися до перегляду зображень на екрані, ми несвідомо задіюємо більше очних м язів. Через це очі втомлюються і болять.

До того ж смартфон вкрай погано позначається на якості сну, що тягне за собою низку інших проблем зі здоров ям. А дурна звичка заряджати телефон поруч з ліжком тільки посилює загальну шкоду.

Чи небезпечні телефони?

Кожен повинен сам собі відповісти на це питання. Але поки йдуть дискусії про можливу шкоду електромагнітного випромінювання для людського організму, ми бачимо цілком реальну небезпеку портативних пристроїв. Тому мобільні телефони слід використовувати розумно, не перетворюючись на заручника нових технологій.

А як часто ти користуєшся смартфоном?

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh