Економіка

Миколаївський авіаремонтний завод передав Пакистану відремонтований літак-паливозаправник Іл-78

Фахівці Державного підприємства «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» завершили капітальний ремонт та модернізацію літака-паливозаправника Іл-78 для Військово-повітряних сил Пакистану.

Про це передає Голос українською  з посиланням на повідомлення ДК «Укроборонпром».

Роботи виконувалися у рамках багатомільйонного контракту, укладеного між Державною компанією «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», та Управлінням закупівель Військово-повітряних сил Ісламської Республіки Пакистан у червні 2020 року. Тоді ДК «Укрспецекспорт» було оголошено переможцем тендеру на ремонт пакистанського «повітряного танкеру» з опціоном на укладання в подальшому додаткових контрактів.

Днями відновлений та модернізований літак був переданий екіпажу ВПС Пакистану і відправився до місця базування. У ДК «Укрспецекспорт» назвали цю подію важливим етапом співпраці з пакистанськими партнерами.

«Успішне виконання цього контракту є ще одним підтвердженням високого рівня взаємодії між Україною та Пакистаном у сфері військово-технічної співпраці. Завершуючи його, ми не ставимо крапку, адже попереду в нас ще багато спільних проєктів. І не лише в авіаційній галузі», – відзначив заступник генерального директора ДК «Укрспецекспорт» Артур Максімов.

За його словами, тільки в бронетанковій галузі наразі опрацьовується понад десять експортних контрактів на загальну суму понад $150 млн.

«Подальше поглиблення українсько-пакистанської співпраці за військово-технічним напрямом сприяє зміцненню не лише обороноздатності наших країн, а й братських відносин між Україною та Пакистаном», – підкреслив Артур Максімов.

У червні 2021 року в рамках Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека» генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря підписав з пакистанською стороною черговий контракт на капітальний ремонт та модернізацію літака-паливозаправника Іл-78.

Іл-78 (за кодифікацією НАТО – Midas) призначений для дозаправлення у повітрі військових літаків. Також може використовуватися як військово-транспортний літак. Протягом 2009-2012 років Україною до Пакистану було поставлено чотири літаки подібного типу. 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України