Із-за сильного землетрусу в Японії в 2011 році Земля почала обертатися швидше на 1,8 мікросекунди. Так що, якщо вам катастрофічно не вистачає часу в добі, ви тепер знаєте, кого звинувачувати. Хоча, якщо серйозно, Японія настільки унікальна, що не тільки здатна змінити швидкість обертання планети, але і сама може вважатися окремою Всесвіту. І ми знайшли 16 того доказів.
Пориньте в її реальність разом з нами, і ви дізнаєтеся, чому на світлофорах в Країні висхідного сонця спалахує червоний сигнал замість зеленого.
1. Японці роблять пропозицію так, немов наймають кухаря
Японці дуже стримані і соромливі, тому традиційне пропозицію руки і серця нерідко роблять у непрямому вигляді. Наприклад, чоловік може запитати дівчину: «Ти будеш щодня варити для мене місо-суп?» Як варіант, можна з’єднання з’ясувати у коханої, чи готова вона праті білизну або лягти разом в одну могилу (в останньому випадку чоловік з’ ясовує, чи їх любов настільки сильною, що переживе їх обох).
Ця традиція поступово старіє. Тільки дуже сором’язливі японці вдаються до такого малоромантичному способом вираження своїх почуттів. Від іноземців, які роблять пропозицію, японки чекають більш відвертих і палких зізнань.
До весілля наречений зобов’язаний попросити у батьків нареченої дозволу на шлюб. В цьому питанні японці дуже консервативні.
2. Деякі японці роками живуть в інтернет-кафе
Крім доступу в інтернет, кібер-кафе іноді надають душові кабінки та безкоштовні безалкогольні напої. Ціни в них (приблизно $ 12-22 за добу) нижче, ніж у капсульних готелях ($ 18-36), що робить їх популярними серед працівників з невеликими зарплатами.
3. Начальником залізничної станції може бути кішка або собака
Пам’ятаєте легенду про римського імператора Калігулу, який призначив свого коня сенатором? Японці зовсім не божевільні, але на залізничній станції Киши в префектурі Вакаяма відповідальний пост займає кішка.
Першим начальником стала Тама. Кішка зустрічала пасажирів, а зарплату отримувала у вигляді їжі. В якості місцевої знаменитості вона навіть знялася в документальному фільмі. Після смерті Тами віддати їй данину поваги прийшли тисячі людей, а ще її увічнили в сусідньому синтоїстському храмі як богиню місця.
У 2015 році посаду обійняла її наступниця — кішка Нітама.
Завдяки тваринам у містах значно збільшився приплив туристів: тільки на пса щорічно приїжджають подивитися 120 тис. осіб.
4. У стічних каналах плавають риби
Вода у вуличних каналах Японії дуже чиста, в неї не скидають сміття і туди не потрапляють нечистоти. За якістю вона навіть краще, ніж водопровідна, і в ній плавають риби. Підземні води, які подаються у ці канали, можуть використовуватися для охолодження напоїв та приготування їжі. Така система називається кабата. У префектурі Сіга канали мають різну висоту — в нижній їх частині міють посуд, а залишками їжі харчуються риби. А якщо брудну тарілку залишити на 3 години, то її і мити не доведеться: коропи з’їдять всі без залишку.
Такі канали теж є пам ” яткою Японії. Платні тури, які проводяться в Сиге, приносять достатня коштів для обслуговування і очищення каналів.
5. Школярки носять міні-спідниці з гольфами навіть взимку
У будь-який час року учениці середньої школи носять плісировані міні-спідниці з білими або рідше темно-синіми і чорними гольфами. В аніме школярки мають дуже короткі спідниці, але в більшості шкіл вважається оптимальною довжина на 15 см вище коліна.
Деякі модниці в комплекті з міні-спідницею надягають луз-сокс (від англ. loose socks) — шкарпетки, які роблять щиколотки більш повними. І іноді, порушуючи дисципліну, школярки вкорочують спідниці, підвертаючих їх або підшиваючи поділ.
Деяким ученицям доводитися носити під спідницею шорти. У багатьох японських школах немає окремих чоловічих і жіночих роздягалень, тому дівчатка одягають під уніформу одяг для спортивних зайняти.
6. Тут є кафе, де можна поспілкуватися з совами
В Японії є багато кафе з різними тваринами і птаха. Одне з них — кафе з совами Fukuro no Mise — знаходиться в Токіо. Місце настільки популярні, що люди займають чергу за годину до відкриття. До речі, називати його «кафе» не зовсім правильно: тут немає їжі, але зате вас пригостять напоєм. Разом з спілкуванням з птахом це обійдеться приблизно в $ 17.
Щодо сов тут діють суворі правила: торкатися можна тільки спинки або голови птиці. Також всі відвідувачі перед початком спілкування з совою повинні пройти обов’язковий інструктаж.
7. У фестивалі Хадака-мацурі беруть участь тисячі напіводягнених або оголених чоловіків
Хадака-мацурі — це щорічний фестиваль, в якому беруть участь понад 9 тис. осіб. У ньому змагаються люди з мінімальною кількістю одягу: у традиційній пов’язці на стегнах фундоси, яка іноді доповнюється хаппи (традиційне японське бавовняне пальто), а в окремих випадках і зовсім без одягу.
Фестиваль має релігійні корені, а нагота, за повір’ям, має відвернути нещастя. Після купання в крижаній води всі чоловіки намагаються зловити дерев’яні палички і гілки верби, які синтоїстський священик кидає у натовп. Вважається, що добути їх — це до великої удачі, і саме гонитва за нею і штовхає японців на участь у цьому заході. Фестиваль рідко обходитися без зламаних носів і синців.
8. На «Фукусімі-1» гинуть навіть роботи
У 2011 році сильний землетрус в Японії викликав 10-метрове цунамі стало причиною аварії на атомній електростанції «Фукусіма-1». Рівень радіоактивного забруднення на АЕС був настільки великий, що стало неможливим потрапити в її надра і видалити шматки розплавлених паливних стрижнів. Туди відправили 5 роботів, але вони не змогли повернутися: варто було роботам наблизитися до реакторів, як їх електросхеми були виведені з ладу.
9. В Японії чорні кішки приносять удачу
Побачити японця, який вирішив піти по іншому шляху з-за чорної кішки, ви можете тільки уві сні. В Японії, навпаки, існує переконання, що такий вихованець приносити щастя. Особливо добре бути господинею чорної кішки самотньої дівчини: вважається, що у неї не буде відбою від женихів.
10. На пивних банках є написи, виконані шрифтом Брайля
11. Одна з японських компаній існувала 14 століть
По інформації за 2009 рік, у Японії знаходиться понад 21 тис. компаній старше 200 років. А найстарішим у світі підприємством, що проіснував понад 14 століть, було «Конго Гумі».
Ця будівельна компанія виникла в 578 році. Вона спеціалізувалася на будівництві храмів буддистів і звела багато відомі будівлі, в тому числі замок в Осаці.
Компанія пережила чимало воєн і важких періодів, але продовжувала працювати завдяки своїй гнучкості. Під час Другої світової війни вона перекваліфікувалася на виготовлення трун, а після війни повернулася до своєї основної діяльності, використовуючи більш стійкі до землетрусів бетонні конструкції замість дерев’яних.
Лише в 2006 році з-за банкрутства підприємство було поглинуто іншою компанією.
12. Ще 3 роки тому японські нічні клуби не працювали після опівночі
13. На одному з японських шоу люди кусають речі
У японців взагалі багато дивних шоу, і це — лише одне з багатьох. На ньому учасники кусають різні неживі предмети, щоб визначити, з шоколаду вони чи ні. Солодощі зроблені настільки схожими на звичайні предмети меблів, аксесуари або взуття, що їх не відрізнити від справжніх промов.
14. Японці голять голову, щоб продемонструвати каяття
Так виглядала зірка японської поп-культури Мінами Мінегісі до збриття голови.
Щоб визнати свою провину, деякі японські чоловіки за традицією голять голову. Так можуть вчинити як звичайні люди, так і відомі політики та зірки. А іноді і дівчата можуть коротко обстригти волосся в знак каяття.
У 2013 році поп-зірка Мінами Мінегісі , учасниця японської групи АКВ48, коротко постригла волосся на голові в якості вибачення за те, що провела ніч зі своїм бойфрендом. У контракті, який дівчина уклала з АКВ48, було прописано, що учасниці не повинні ходити на побачення і порушувати образ невинної дівчинки. Дівчина розказала, що не хоче покидати групу, і традиційним бриттям голови підтвердила своє каяття.
Цей звичай, як і багато інших, поступово йде в минуле, і гоління голови в якості вибачення використовується все рідше. Тим більше що в Японії і так існує не менше 20 способів попросити вибачення.
15. Замість зеленого сигналу на японських світлофорах може загорітися синій
У японців є багато слів, яких немає в інших мовах, але протягом століть вони використовували для зеленого кольору ті ж слово, що і для синього, — «ат». Приблизно в кінці 1-го тисячоліття з’явилося слово «мідорі» для позначення зеленого кольору (що означає «проростання»), але зелений раніше вважався лише відтінком синього кольору.
Через плутанину в кольорах досі в Японії вам можуть запропонувати синє яблуко (хоча насправді мають на увазі зелене), а зелений сигнал світлофора може бути як відтінку морської хвилі, так і абсолютно синім.
16. У спеціальних кафе можна поспати
В Японії є кафе, в яких можна подрімати на дуже м’якому і зручному ліжку (як довго ви обираєте самі). Там можна почитати книгу, отримати навушники, щоб послухати музику, а в потрібний момент вас розбудять і пригостять кавою. Напевно, в цьому кафе знятися тільки добрі і світлі сни.
Які ще незвичайні факти про Японію вам відомі? Які події або телевізійні шоу ви бачили? Чекаємо ваших коментарів.