23 квітня року владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, звершив пастирський візит до парафії Святого великомученика Юрія в Лейпцигу, де українці святкували храмовий празник.
У проповіді єпископ, беручи до уваги подвиг святого Юрія, наголосив на важливості співдії людини з Богом у боротьбі проти зла, у якій вона стає переможцем завдяки Божій ласці, якою кріпить її Господь. «Диявол, як той змій, воює проти Бога і проти його дітей. І нам дуже потрібна Божа ласка, щоб ми виходили з того змагання переможцями, а не зазнали ганебної поразки, яка може нам надто дорого коштувати — вічного спасіння, вічного життя з Богом», — сказав проповідник.
А відтак, звертаючи увагу присутніх на війну російських окупантів з українцями, єпископ поручив заступництву святого Юрія захисників України, називаючи їх захисниками правди, справедливості, життя і любові. «Наші захисники стоять на фронті в тій хвилині, захищаючи свою землю та поливаючи її своєю кров’ю, а відтак захищають щось більше — простір гідності, свободи, правди, добра та любові. І цей простір простягається поза українську землю. Сьогодні вся Європа і весь світ розуміють, що українці захищають світ, захищають сучасну цивілізацію від сучасного варварства, яке готове нищити все на своєму шляху», — наголосив архиєрей.
«Ми є дітьми народу України і також маємо свій духовний фронт. Від перемоги на цьому фронті залежатиме близькість перемоги на іншому фронті», — сказав владика Богдан, говорячи про участь кожного українця у цій війні на шляху до перемоги, яка залежатиме від зустрічі з воскреслим Ісусом.
Владика Богдан поділився досвідом свого візиту до України, де двічі побував на Марсовому полі у Львові, на якому поховані захисники України. Там єпископ зустрів скорботні родини загиблих, яких не оминув підтримкою і вдячністю. «Досвід смерті важкий. Але в тому досвіді смерті ми зустрічаємо воскреслого Христа, бо хрест не є знаком кінця смерті та страждання. Хрест — знак воскресіння, перемоги. Він є найголовнішим прапором перемоги, що переміг усі потуги зла всіх часів — пекло і навіть смерть. Христос воскреслий приходить як переможець смерті. І Він звіщає, що смерть не є кінцем, а лише дверима до вічного життя з Ним — живим та життєдайним Богом», — мовив проповідник.
«Зустріч з Ісусом зцілює наші зболені серця і рани. Ми теж, особливо в теперішніх переживаннях, коли носимо в серці тривогу та смуток, можемо запитувати, чи справді Христос воскрес? Чи справді в тій страшній історії, яку переживаємо, останнє слово буде мати не агресор, не пропаганда, не смерть, а життя, надія та воскресіння? Доторкнувшись до воскреслого Ісуса, який зберіг на собі свої рани, Він показує нам, що сьогодні Він приймає на себе наші рани. Але в цих ранах Він нам запевняє воскресіння і надію», — мовив апостольський екзарх.
Говорячи про війну в Україні й запрошуючи всіх до зустрічі з воскреслим Ісусом, владика Богдан наголосив на тому, що не все вирішується в дипломатичних переговорах і на полі бою. «Найголовніша битва відбувається в серці людини. Тому кожен із нас може й повинен зробити свій великий внесок у перемогу над силами зла в цьому світі», — сказав єпископ.
А на завершення проповіді апостольський екзарх, кажучи про участь християн у боротьбі зі силами зла, закликав усіх присутніх повірити у воскресіння Спасителя, що дарує людині надію, яка в цій боротьбі буде її кріпити. «Ми у тривозі, але не падаємо в розпач, бо нашою надією є воскреслий Христос. Нехай Він сьогодні діткнеться серця і душі кожного з вас, хай забере всі тривоги, смутки, страхи, щоби відновити у вас бажання жити і творити, любити і ділитися любов’ю. І так, творячи діла милосердя, ми також наближатимемо пасхальну перемогу воскреслого Христа в нашому житті та нашому народі», — мовив до присутніх владика Богдан.
Після Літургії відбулася святкова трапеза з нагоди престольного празника, а відтак люди мали можливість поспілкуватися із владикою Богданом.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії