«Ми маємо сформувати українця нової якості, здатного вільно і гідно жити», – о. Андрій Зелінський

29 вересня 2017 р. Б., в приміщенні єпархіального управління Бучацької єпархії УГКЦ з благословення Владики Димитрія (Григорака) – Правлячого Архиєрея та за сприяння голови Комісії у справах родини о. Івана Микитюка відбулася зустріч мирян м. Чорткова з капеланом 36 окремої бригади Морської піхоти ВМС ЗСУ, Народним Героєм України – о. Андрієм Зелінським, Т.І.

«Україна сьогодні. Складні питання», це була основна тема зустрічі, яку о. Андрій досить глибоко висвітлив і зумів торкнутися глибини розуму і душі присутніх, які з цікавістю, і з захопленням уважно слухали лекцію. Його присутність від початку в перших рядах, як капелана, в зоні бойових дій надавала зустрічі справжньої та невимушеної атмосфери.

Зокрема отець, наголосив, що завжди, де б він не був, і з якого майданчика йому б не приходилося доповідати, чи вести дискусію, проводити семінари, лекції, він, насамперед, чинив це, як священик УГКЦ і проповідував Євангеліє Христове. «Це і є завдання кожного священика вміти перекласти Євангеліє на мову сучасного світу. Ми покликані жити у цьому світі і бути свідками Євангелії Христової, але настільки автентичними, щоб Євангеліє приносило плоди».

Відносно війни о. Андрій сказав: «Що війна – це вже наслідок, а не причина. Якщо ми бачимо лише війну, то ризикуємо не дійти до її завершення. Причина зовсім в іншому».

Ведучи розмову, священик вказав на основні причини, які дали змогу агресору розпочати війну і зумів аргументовано довести, що війна триває не тільки там, де йдуть бойові дії, а найбільше в нас самих, у стосунках з ближніми, у відносинах, які зароджують викривлене бачення життя, ніж у своєму задумі мав Творець, і провокують хаос, конфлікт.

Розповідаючи про цінності, священик сказав: «Збройні сили України, сьогодні, нам показують цінності, якими вони живуть, не думаючи про себе. «Вірний завжди» є гаслом морської піхоти. «Бог залишається вірним завжди, Він обманювати не може», – каже апостол Павло в листі до Тимотея. Ті воїни є вірні нам, присязі, яку склали і ця цінність вже приносить плоди»

Отець запрошував присутніх жити цінностями: «Переформатувати ментальність – це почати жити новими цінностями. Ми маємо сформувати українця нової якості, здатного вільно і гідно жити. Ми маємо замислюватися, як здолати в собі «минуле», слабку людину, а виховати сильну, якій не страшно б було бути справжньою.

Потрібно плекати надію, надія – це потужний ресурс. Зміна прапору в період Майдану у Академії Військово-Морських сил України в Криму, коли молоді студенти не підкорилися і заспівали гімн України, свідчить, що майбутнє вже є, малі паростки вже сходять. Але абстрактних перемог не буває! Потрібно починати з себе, перемога належить вірним. Бути таїнством Христа у світі. Як? Слово Боже дає відповідь: «Нехай не буде між вами коріння, що родить отруту чи полин» ( Втор.29.17).

«Кожного дня читайте, діліться з іншими, щоб не було ні одного дня, щоб ви чогось нового не вивчили. Перемагайте себе, навіть тоді, коли дуже важко, почніть з маленького, наприклад з ранішньої пробіжки. Вчіться мріяти і надавайте своїй мрії форму, колір. Християни мають дивитися на обрій, перемога – це процес, не факт одного дня», – на закінчення заохочував військовий капелан.

Насамкінець Владика Димитрій щиро подякував о. Андрію Зелінському від усіх присутніх та побажав Божої опіки, здоров’я, сили і мужності у нелегкій, відповідальній, і так потрібній місії, яку отець сповняє.

А присутній молоді о. Андрій поставив автографи на своїй книзі «На ріках Вавилонських», яку можна придбати у церковній крамниці біля Катедрального Собору Верховних апостолів Петра і Павла.

Також, 30 вересня 2017 р. Б., о. Андрій провів аналогічну зустріч в м. Бучач у малому актовому залі Бучацького колегіуму.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh