Економіка

«Метінвест» планує протягом декількох років щорічно інвестувати у «зелену» металургію 1,5 мільярда доларів

Група «Метінвест» має намір щорічно інвестувати $1,3-1,5 млрд у нові «зелені» та ефективніші технології в металургії протягом наступних 3-4 років.

Про це заявив генеральний директор “Метінвест” Юрій Риженков, передає Голос українською  з посиланням на GMK center.

За його словами, подальша сума інвестицій групи залежатиме від розвитку «зеленої» металургії. Сам «Метінвест» у рамках оновленої технологічної стратегії має намір перейти на низьковуглецеві операції.

Група має намір скоротити викиди парникових газів на понад 90% до 2050 року за допомогою поетапного підходу з ключовими етапами у 2030 та 2040 роках. На фінальних етапах планується використання водню.

«Очікується, що завершальні етапи стратегії включатимуть використання водню. Натомість сьогодні досі немає способу виробництва дешевого водню ні в країні, ні будь-де у світі. Ось чому ми встановили ці часові рамки, сподіваючись, що буде знайдено метод виробництва рентабельного водню», – наголосив Юрій Риженков.

За його словами, у короткостроковій перспективі «Метінвест» має намір спрямувати $1 млрд інвестицій в організацію виробництва на Північному ГЗК високоякісної сировини, яка може бути використана у «зеленому» виробництві сталі.

«Вартість одного модуля DRI у поєднанні з електросталеплавильним комплексом становить не менше €1 млрд. Для будівництва заводу потужністю 4-4,5 млн т електротехнічної сталі знадобиться не менше €2 млрд. Передбачувані витрати на повну зміну технології протягом найближчого десятиліття становитимуть близько $15- 20 млрд», – зазначив Юрій Риженков.

Також «Метінвест» має намір підвищити ефективність поточних процесів на одному із заводів у Запоріжжі чи Маріуполі. Для цього група вивчає варіант запуску нового комплексу природного газу для скорочення викидів вуглецевого газу. Наразі обговорюється місцеперебування комплексу. Група розіслала технічні та комерційні пропозиції великим виробникам обладнання. Завершення техніко-економічного обґрунтування очікується у першій половині 2022 року.

Зараз “Метінвест” оцінює потужності нового комплексу в 4-4,5 млн т сталі на виробничому майданчику в Запоріжжі. Потужності з випуску чавуну в разі припинення виробництва сталі на Запоріжсталі оцінюються в 2-2,5 млн т.

Обсяги виробництва готової продукції на виробництвах у Маріуполі очікуються на рівні 9 млн т на рік.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України